Vypnout reklamy

Nový test Snapdragon 865 čipu je tady. Ukazuje nám, jak výkonný procesor tento čip má. Avšak chybí nám ještě test GPU jednotky. Pomalu dohání čip od Apple, avšak stále je vzdálený.

13.12.2019

Snapdragon 865 poprvé v testu na Geekbench

Nový čip se představil teprve minulý týden, ale již byl otestován na Geekbench. Podle informací má čip dosahovat o 25% vyššího výkonu CPu a 20% vyššího výkonu GPU, než jeho předchůdce.

Jedná se o test z Geekbench 4.1, avšak objevily se i z novější verze, nicméně ty nebyly moc věrohodné.

Společnost Qualcomm tedy vydává mobilní čip, který podává celkem slušný výkon a dotahuje se na telefony Apple, což je skvělá zpráva, protože právě Apple telefony disponují silnými čipy.

Test čipu Snapdragon 865 k dispozici
Test čipu Snapdragon 865 k dispozici

Teď záleží, jak se k tomu postaví Samsung s čipem Exynos. Jelikož u telefonu Samsung používají pro Evropský trh právě Exynos, tak v US je Qualcomm. Rozdíl mezi nimi nemůže být propastný, takže Samsung musí ukázat něco podobného.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.