Vypnout reklamy

Sony Xperia 1 III a 5 III oznámen

Sony nyní měla představení telefonu Sony Xperia 1 III a 5 III. Jedná se tedy o třetí generaci vlajkových telefonu. Oba telefony pak nabízejí unikátní variabilní teleskopickou kameru, která zvládá přepínání mezi 70mm a 105mm, což je ekvivalent 2.9x až 4.4x optický ZOOM.

Fotoaparát

Fotoaparát má senzor Sony a to 12MPx se clonou f/2.3 nebo f/2.8. Nechybí optický stabilizátor obrazu, digitální zoom a zároveň má Sony umělou inteligenci pro super zoom.

Hlavní kamera tedy je v telefonu 12MPx a širokoúhlý senzor pak 12MPx. Sony umístila čočky ZEISS, které by měli dodat fotografiím parádní výkon a výsledný obraz by měl být kvalitní. Krom toho je tady přídavný software, který se stará o real-time ostření očí, tedy aby fotka proběhla ve chvíli, kdy uživatel má otevřené oči.

Přední kamera je oproti minulému roku nezměněna a nabízí 8MPx senzor. Jediným rozdílem je tedy 3D ToF kamera, která je exkluzivní jen pro Xperia 1 III. To také znamená, že právě tento telefon bude umět real-time ostření očí v pohybu, kdežto Xperia 5 III má klasické ostření.

Displeje

Telefon Xperia 1 III má 6.5 palcový displej se 4K OLED rozlišením a 21:9 poměr stran s frekvencí 120Hz.

Xperia 5 III má zase 120Hz obnovovací frekvenci, ale menší 6.1 palcový OLED displej s Full HD rozlišením a podporou HDR.

Čip

Oba telefony pak mají Snapdragon 888 čip a Xperia 1 III nabízí 12GB RAM. U Xperia 5 III je maximum 8GB RAM. Oba telefony podporují hybridní duální SIM.

Nabíjení

Baterie je 4500 mAh s podporou 30W rychlého nabíjení (50% za 30 minut) se zárukou životnosti baterie 3 roky. Xperia 1 III má i bezdrátové nabíjení.

Krom toho všeho tyto vlajkové telefony nabízejí zlepšení v oblasti stereo reproduktorů, redukci rozmazání ve hrách s 240Hz displejem, nízkou gammu pro viditelnost stínů, ekvalizér zvuku. Je zde možnost nahrávat hru při 1080p@120fps.

Rozdíl mezi oběma telefony je zájmena v krytu displeje, kde Xperia 1 III má Gorilla Glass Victus a Xperia 5 III má Gorilla Glass 6