Vypnout reklamy

Sony Xperia 5 II oficiálně

Sony Xperia 2

Nový mobilní telefon Sony Xperia 5 II byl oficiálně představen. Pokud nemáte rádi velké telefony, ale milujete fotografování, hudbu, videa a hry, tak právě tento telefon si asi oblíbíte.

Displej

Displej telefonu má 6.1 palců OLED s rozlišením 1080p+. Má docela ostrý obraz a podporuje HDR s vývojovým móde, takže videa pak vypadají jako z plátna. Displej podporuje 120Hz obnovovací frekvenci. Dále je to první telefon, který podporuje černý rámeček, který se vkládá do displeje, aby se zredukoval motion blur.

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2

Čip

Co se týká čipu, tak ten je tady Snapdragon 865 (nikoliv verze Plus) a nabízí 8GB RAM. Má tak podobný výkon jako 6.5 palcový Sony vlajkový telefon, ale na druhou stranu Xperia 5 II disponuje lepší optimalizací, kde mohou běžet více jáder bez větší spotřeby energie.

Úložiště je ve dvou verzích a to je 128GB a 256GB. Nechybí ani microSD slot. Telefon je k dispozici v konfiguraci dual SIM. Dále se jedná o 5G telefon.

Fotoaparát

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2

Kamerové uspořádání je prakticky nezměněno. Chybí tady však 3D ToF senzor. Sony zároveň zapla JPG+RAW focení a 4K/120 fps slow motion videa v HDR.

Na zadní straně jsou tři moduly 12MPx, kde hlavní kamera má optický stabilizátor obrazu se širokou čočkou 16mm a automatickým ostřením Dual Pixel. Všechny tři kamery jsou certifikované společností ZEISS. Telefon zvládá udělat 20 fotek za jednu jedinou sekundu.

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2

Baterie a nabíjení

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2

Baterie v telefonu je 4000mAh a nabízí se 18W nabíjení. Na 50% nabijete telefon za 30 minut. Sony zároveň přidalo dva mechanismy, aby baterie v telefonu nedegradovala příliš rychle, a to je možnost omezit nabíjení do plna a zároveň nastavit křivku, kdy se telefon bude nabíjet pomalu. Dále je tady H. S. power control, což je funkce proti přehřátí. Funguje v komunikací s nabíječkou telefonu.

Nechybí ani 3.5mm audio jack, Hi Res audio pro přenos bezdrátově nebo i drátem. Funkce jako Dolby Atmos a 360 Reality Audio taktéž k dispozici. Je zde i TIDAL Hi-Fi ale pouze na 3 měsíce zdarma.

Sony Xperia 2
Sony Xperia 2

Certifikace

Telefon má certifikaci IP68/IPX5 a přední strana je pokryta sklíčkem Gorilla Glass 6 (nelze poškrábat ani klíči). Telefon by vám opravdu musel opravdu hodně špatně dopadnout, aby se displej rozbil.

Je celkem tenký a má 8mm. Dostupný je v černé, šedé, modré a růžové barvě.

Nicméně do prodeje půjde až 4. prosince 2020. Cena bude okolo 900€.