Soudce nutí Muska znovu jednat s SEC kvůli jeho nákupu Twitteru

Federální soudce donutil Elona Muska k dalšímu výslechu s SEC ohledně jeho nákupu Twitteru.

Elon Musk, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Tesla, bude muset čelit dalšímu výslechu s americkou Komisí pro cenné…

Soudce nutí Muska znovu jednat s SEC kvůli jeho nákupu Twitteru

Federální soudce donutil Elona Muska k dalšímu výslechu s SEC ohledně jeho nákupu Twitteru.

Elon Musk, zakladatel a výkonný ředitel společnosti Tesla, bude muset čelit dalšímu výslechu s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy (SEC) týkajícímu se jeho kontroverzního nákupu sociální sítě Twitter. Rozhodnutí vynucuje federální soudce na základě žádosti SEC.

Tato rozhodnutí přichází poté, co Musk již dříve přišel do konfliktu s SEC kvůli svým kontroverzním tweetům. V roce 2018 Musk tweetoval, že má zajištěn financování pro privatizaci Tesly. Tento tweet vyvolal prudký růst akcií Tesly na burze, ale nakonec se ukázalo, že tvrzení nebyla pravdivá. SEC obvinila Muska z manipulace s akciemi a nařídila mu odstoupit z funkce předsedy představenstva Tesly a zaplatit pokutu ve výši 20 milionů dolarů.

Nyní je v centru pozornosti Muskův nákup Twitteru, který proběhl nedávno. Musk tvrdí, že koupil Twitter ve snaze omezit šíření dezinformací a regulovat platformu. SEC však má podezření, že Musk mohl porušit zákony o cenných papírech svými akvizicemi. Proto soudce rozhodl o dalším výslechu, aby bylo možné objasnit všechny aspekty této transakce.

Musk se tak bude muset znovu postavit před SEC a odpovědět na otázky ohledně svého plánu a motivace pro nákup Twitteru. Další kroky v tomto právním sporu zatím nejsou známy.

FAQ:

1. Proč je Elon Musk nucen podstoupit další výslech s SEC?

SEC pochybuje o právních aspektech a motivaci Elona Muska v souvislosti s jeho nedávným nákupem Twitteru. Pro objasnění této situace soudce rozhodl o dalším výslechu.

2. Jaká byla předchozí konfrontace Elona Muska s SEC?

Elon Musk byl v roce 2018 obviněn SEC z manipulace s akciemi Tesly poté, co tweetoval o zajištěném financování pro privatizaci společnosti. SEC uložila Muskovi pokutu ve výši 20 milionů dolarů a vyžádala si jeho rezignaci na post předsedy představenstva Tesly.

3. Jaký je motiv Elona Muska pro nákup Twitteru?

Elon Musk tvrdí, že koupil Twitter s cílem regulovat platformu a omezit šíření dezinformací. SEC však pochybuje o tomto motivu a chce objasnit zákonnost tohoto obchodu prostřednictvím dalšího výslechu.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/musk-must-sit-for-third-sec-interview-over-twitter-acquisition_id155226