Společnost Oppo se údajně stahuje z několika klíčových evropských trhů v důsledku patentových sporů s Nokií

Oppo opouští evropské trhy - UK, Německo, Nizozemsko, Francie. Zpráva potvrzena SnoopyTech a Max Jambor.

Společnost Oppo, jedna z předních čínských výrobců smartphonů, se údajně chystá opustit několik klíčových evropských trhů, včetně Velké Británie, Německa, Nizozemska a Francie. Tato zpráva byla zveřejněna na čínském portálu 36 Krypton a následně potvrzena zasvěcenými osobami ze světa technologií, jako jsou SnoopyTech a Max Jambor.

Zároveň bylo uvedeno, že společnost Oppo, která je součástí mateřské společnosti OnePlus, má plán opustit tyto trhy také. Avšak OnePlus vydala oficiální prohlášení, ve kterém tuto informaci popírá. Společnost Oppo se dosud oficiálně nevyjádřila.

Hlavním důvodem odchodu společnosti Oppo z těchto evropských trhů je pravděpodobně série patentových sporů se společností Nokia. V roce 2021 vypršely klíčové patentové dohody mezi oběma společnostmi, což vedlo k několika žalobám ze strany Nokie. V červenci 2021 Nokia podala žaloby proti Oppo u dvou německých soudů a vyhrála oba případy, což vedlo k zákazu prodeje telefonů Oppo a OnePlus v Německu.

Následně Nokia zažalovala Oppo za porušení patentů také ve Finsku, Německu, Švédsku, Velké Británii a Nizozemsku, a podala žaloby i v dalších evropských a asijských zemích. Dopad těchto sporů na budoucnost společnosti Oppo a dalších společností ze skupiny BBK v Evropě zatím není jasný.

Pokud se potvrdí odchod společnosti Oppo z uvedených evropských trhů, může to znamenat ztrátu podílu na trhu pro čínského výrobce smartphonů. Zákazníci v těchto zemích by tak mohli mít omezenější možnosti při výběru smartphonů značky Oppo či OnePlus.