Vypnout reklamy

Streamovací služba Spotify má přes 200 miliónu aktivních uživatelů

Vydáno dne: 13.1.2019

Spotify má ve své knihovně přes 40 miliónu písniček, které mohou být streamovaný na mnohá platformách. Právě včera firma oznámila, že již mají 200 miliónu aktivních uživatelů. Nicméně, konkurence roste. Například Tidal. Nicméně počet měsíčních uživatelů nic neznamená, protože 113 miliónu je uživatelů, kteří spotify používají zdarma a 87 miliónu jsou ti, kteří si za […]

Spotify má ve své knihovně přes 40 miliónu písniček, které mohou být streamovaný na mnohá platformách. Právě včera firma oznámila, že již mají 200 miliónu aktivních uživatelů. Nicméně, konkurence roste. Například Tidal.

Nicméně počet měsíčních uživatelů nic neznamená, protože 113 miliónu je uživatelů, kteří spotify používají zdarma a 87 miliónu jsou ti, kteří si za to platí. Spotify si účtuje 9.99$ za jednoho člověka nebo 14.99$ za rodinné předplatné (se stejným trvalým bydlištěm).

Spotify aplikace

Spotify aplikace

Prémioví uživatelé mohou přehrávat písničku, kterou chtějí a to bez toho, aniž by mezi nimi měli nějakou reklamu. Dále je možné poslouchat v lepší kvalitě audio zpracování a nechybí ani offline poslech. Platforma Spotify je rozšířená po celém světě a dostupná v 78 státech. Minulý rok měla firma celkem 140 miliónu uživatelů a přes 70 miliónu uživatelů, kteří poslouchali zdarma a dalších 70 miliónu s placeným předplatným.

Růst díky inteligentním zařízením

Růst je také díky novým chytrým reproduktorům, které jdou na odbyt a zároveň s ním přichází i možnost poslouchat písničky přes spotify.

Samsung Bixby chytrý reproduktor

Samsung Bixby chytrý reproduktor

Na CES 2019 společnost oznámila, že budou upravovat design aplikace tak, aby se jim lépe propagovaly různé podcasty. Třeba taková Amy Schumer obdržela 1 milión dolarů za to, že bude na spotify dělat podcasty.

Spotify začlo 7. října 2018. Od té doby se společnosti nedaří obrátit do zisku. Kdy se tak konečně stane? Možná odpověď nás čeká už příští měsíc.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: