Spotify poprvé překračuje 600 milionů aktivních uživatelů

Společnost Spotify zveřejnila svou kvartální zprávu a její čísla vypadají slibně. Během posledních tří měsíců se streamingová platforma zvýšila své MAU (měsíčně aktivní uživatele) o 28 milionů, překonala tak svá očekávání…

Spotify poprvé překračuje 600 milionů aktivních uživatelů

Společnost Spotify zveřejnila svou kvartální zprávu a její čísla vypadají slibně. Během posledních tří měsíců se streamingová platforma zvýšila své MAU (měsíčně aktivní uživatele) o 28 milionů, překonala tak svá očekávání a dosáhla čísla 600 milionů, což je nový rekord pro tuto švédskou společnost.

Příjmy za celý rok 2023 činily 3,7 miliardy eur (asi 4 miliardy dolarů), což je o 16 % více než v roce 2022. Provozní ztráta dosáhla 75 milionů eur, ale společnost se chlubila tím, že její příjmy z reklamy dosáhly historického maxima 501 milionu eur.

Z těch 602 milionů aktivních uživatelů je 236 milionů předplatitelů Premium. Poptávka po placené verzi Spotify tedy stále roste, což představuje pro společnost důležitou část jejího příjmu.

FAQ:

1. Jak Spotify zvyšuje své uživatelské základny?
Spotify se neustále snaží získat nové uživatele prostřednictvím různých marketingových kampaní, partnerských dohod s mobilními operátory a nabízením konkurenčního výhodného cenového modelu pro předplatitele.

2. Jaké jsou hlavní zdroje příjmů Spotify?
Spotify generuje příjmy ze dvou hlavních zdrojů – placených předplatitelů Premium a reklamy. Placení uživatelé přinášejí společnosti stabilní měsíční příjem, zatímco reklamní příjmy závisí na počtu uživatelů a popularitě platformy.

3. Kde se Spotify nachází?
Společnost Spotify sídlí ve Stockholmu ve Švédsku, ale její platforma je dostupná pro uživatele po celém světě.

Tento poslední kvartální report potvrzuje úspěch Spotify na trhu streamovací hudby. S neustálým růstem uživatelské základny a rekordními příjmy z reklamy se zdá, že švédská společnost má pevnou pozici ve světě digitálního zábavního průmyslu.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/spotify_surpasses_600_million_active_users_for_the_first_time-news-61497.php