Exynos 9810

Exynos 9810 je čip třetí generace nového procesoru, který má optimalizovanou vyrovnávací paměť. Čip zvládne frekvenci procesoru až 2.9GHz. 

Podle informací má mít čip lepší výkon o 40% oproti svému předchůdci. K dispozici je s osmijádrovým procesorem, kde je kombinace 4x Cortex-A55 (efektivní, ekonomické jádro) a následně další 4x jádro pro výkon.

Nový čip je postaven na druhé generaci výrobního procesu 10nm FinFET. Do mobilu tak dorazí vysoký výkon s menší spotřebou energie.

GPU je Mali – G72 MP18 a podpora 3 satelitních systému GPS (USA), GLONASS (EU), BeiDou (Čína). Všechny satelity jsou ve vesmíru a podle posledních informací je GLONASS nejpřesnější. Čip má paměti LPDDR4x.

Dále je zde jednotka pro fotoaparát, kde zvládne buď to duálně 16 + 16 MPx nebo jedna 24MPx a 24 MPx přední fotoaparát. Podpora 4K UHD 120 přehrávání.

Samsung Galaxy S9 s Exynos 9810

Za dva týdny se nám představí nový telefon Samsung Galaxy S9. Bude to 25. února. Tento telefon se v této chvíli dostal na Geekbench s neuvěřitelnými výsledky.

Prémiový aplikační čip Exynos 9810 série 9

Tento čip je založený na druhé generaci 10nanometrového procesu FinFET, což značně posunuje výkon i efektivitu mobilních telefonu a ostatních zařízení. Tvoří ho taktéž speciálně navržen procesor třetí generace, rychlejší gigabitový LTE modem, a také sofistikované zpracování obrazu se softwarem, který umožňuje strojové učení.