Exynos 9810

Exynos 9810 je čip třetí generace nového procesoru, který má optimalizovanou vyrovnávací paměť. Čip zvládne frekvenci procesoru až 2.9GHz. 

Podle informací má mít čip lepší výkon o 40% oproti svému předchůdci. K dispozici je s osmijádrovým procesorem, kde je kombinace 4x Cortex-A55 (efektivní, ekonomické jádro) a následně další 4x jádro pro výkon.

Nový čip je postaven na druhé generaci výrobního procesu 10nm FinFET. Do mobilu tak dorazí vysoký výkon s menší spotřebou energie.

GPU je Mali – G72 MP18 a podpora 3 satelitních systému GPS (USA), GLONASS (EU), BeiDou (Čína). Všechny satelity jsou ve vesmíru a podle posledních informací je GLONASS nejpřesnější. Čip má paměti LPDDR4x.

Dále je zde jednotka pro fotoaparát, kde zvládne buď to duálně 16 + 16 MPx nebo jedna 24MPx a 24 MPx přední fotoaparát. Podpora 4K UHD 120 přehrávání.

Samsung Galaxy S9 s Exynos 9810

Za dva týdny se nám představí nový telefon Samsung Galaxy S9. Bude to 25. února. Tento telefon se v této chvíli dostal na Geekbench s neuvěřitelnými výsledky.

Prémiový aplikační čip Exynos 9810 série 9

Tento čip je založený na druhé generaci 10nanometrového procesu FinFET, což značně posunuje výkon i efektivitu mobilních telefonu a ostatních zařízení. Tvoří ho taktéž speciálně navržen procesor třetí generace, rychlejší gigabitový LTE modem, a také sofistikované zpracování obrazu se softwarem, který umožňuje strojové učení.

Galaxy S9 Snapdragon 845 a Exynos 9810 vs Apple A11

Qualcomm odhalil svůj nový čip Snapdragon 845 a to během konference na Hawaii. Zde byl čip odhalen a jedná se o nejrychlejší procesor současnosti. Nový čip nalezneme v nadcházejícím telefonu Galaxy S9 a pravděpodobně ve většině vlajkových telefonu jiných společností.

Samsung Galaxy S9 získává svůj obraz

Samsung začal pracovat na masové produkci Exynos a vyrábí druhou generací těchto čipů na 10nm procesu. Informovali jsme vás o tom v poslední novince. Jedná se tedy o Exynos 9810 a Snapdragon 845 od Qualcomm bude vyráběn na 10LPP, tedy stejně, jak Exynos 9810. Tento čip bude v Galaxy S9 a S9+.

Samsung Exynos 9810. Bude v Galaxy S8 a S8+ mimo USA?

Samsung zveřejnil fotografií, která nese na obrázku „Cloud 9“ Exynos s tím, že již brzy přijde. Jedná se pravděpodobně o Exynos sérií 9. Mohl by se tak objevit v nových telefonech. Jelikož v USA bude Snapdragon 835, tak v jiných zemí a hlavně Evropských se používá Exynos, což je chipset přímo od Samsungu.