Exynos

Čip Exynos patří firmě Samsung, která se stará o výrobu. Její telefony jsou rozdělené na Snapdragon a Exynos čip. Snapdragon je určen jen pro US trh a Exynos pro celý svět právě kromě US.

Důvodem tohoto rozdělení jsou pravděpodobně rozdílné tržní mechanizmy na trzích v rámci Samsungu, protože ostatní výrobci Snapdragon do telefonu v EU i celém světě normálně aplikují. Viz. Nokia.

Exynos čip s AMD GPU již tento rok

Nový notebook od Samsungu bude mít pravděpodobně vlastní čip Exynos a s ním i AMD GPU. Poprvé od podepsaní dohody tady máme GPU jednotku s čipem Exynos. Prozatím pouze u notebooku a ne mobilu.

Qualcomm bude vyrábět 7nm chipsety s firmou TSMC

Samsung tento rok vyhrál a spolupracoval na výrobě nových chipsetů Snapdragon 835 právě s Qualcomm. Tomu je asi konec, tedy alespoň pro tentokrát. TSMC se dalo do spolupráce s Qualcomm. Jedná se o firmu, který tvořila Apple 10 chipsety (16nm) a Apple 11 (10nm)

Samsung Exynos 9810. Bude v Galaxy S8 a S8+ mimo USA?

Samsung zveřejnil fotografií, která nese na obrázku „Cloud 9“ Exynos s tím, že již brzy přijde. Jedná se pravděpodobně o Exynos sérií 9. Mohl by se tak objevit v nových telefonech. Jelikož v USA bude Snapdragon 835, tak v jiných zemí a hlavně Evropských se používá Exynos, což je chipset přímo od Samsungu.

Samsung 14nm Exynos 7 Dual 7270 jde do výroby

Všichni jsou naprosto unešení z nového vlajkového telefonu Galaxy S7, který je poháněn chipsetem Exynos 8890. Poté tady je Exynos 7870, který má skvělé využití energie a tím šetří baterii. No nedávno jsme slyšeli o Samsung Exynos 7570 na 14nm procesu.

Exynos 8895 dosáhne rychlosti až 3.0GHz

Už teď se objevují různé informace ohledně nového mobilního telefonu Samsung Galaxy S8, který má být představen někdy na konci únoru roku 2017. Exynos chipset se většinou prodává v mobilních telefonech Samsung v Evropě.

Samsung Exynos 7570 14nm pro cenově dostupné telefony

Samsung oznámil, že začíná vyrábět  nový mobilní procesor. Exynos 7 Quad 7570, který bude vyvinuty na 14nm procesní technologií a je primárně zaměřen na dostupně cenové telefony. Telefony, které jsou určené hlavně na volání, internet a takové obyčejné věci.