Finanční výsledky

Finanční výsledky většiny výrobců mobilních telefonu. Ty jsou akciovými společnostmi, které musí čtvrtletně vydávat veřejně své finanční výsledky. Důvodem jsou akcie, jelikož akcie firmy může koupit jakákoliv osoba, která má peníze. Následně Vám podle výsledku firmy peníze zvyšují.

Dalo by se říct, že pokud se daří firmě, tak se daří i akcionářům. Následně může firma více investovat do vývoje, nových technologií. V případě horších finančních výsledku, může nastat jejich propad.

Jak funguje nová strategie LG? Zisk i prodeje opět klesly.

Mobilní divize LG zveřejnila své finanční výsledky a jsou opět ve ztrátě 171.95 miliónu dolarů za druhé čtvrtletí roku 2018. Taktéž světové prodeje mají za „pouhých“ 1.92 miliard dolarů, což je nejhorší za poslední dva roky. Nicméně i přes problémy mobilní divize, tak se LG daří zase v domácím příslušenstvím jako jsou TV, Pračky a další.

LG informuje o rekordním zisku v prvním kvartálu

LG Electronics zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál roku 2018. Jedná se již o konsolidované tržby za 14,1 miliard dolarů, což dělá zisk 1.03 miliard dolarů. Příjem tak povyskočil o celých 20% a společnost má nejlepší kvartální zisk od léta 2009.

Google pokračuje v růstu svých zisků

Alphabet je nadřazena společnost firmě Google. Alphabet čtvrtletně opětovně výrazně vyrostlo. Právě společnost Google drží tento rekord na maximu, jelikož každý kvartál je silnější a silnější. V prvním kvartálu roku 2018 je opět zaznamenán růst.

Další propad tržeb společnosti HTC

HTC již dosáhlo svého 20 letitého působení na trhu. Avšak již nějakou dobu se potýká s finančními problémy. V této chvíli zaznamenali další pokles o 9% v Dubnu a Červenec nebyl o moc lepší.