Vypnout reklamy

Takhle se chystá Huawei překonat Samsung

Appgalery Huawei

Jak určitě víte, tak stále trvá zákaz používání Google služeb v telefonech Huawei a tím i v telefonech Honor. Stále se také neví, kdy bude tento zákaz odstraněn, a tak firma už myslí dopředu a všechny naděje vkládá do AppGallery.

Ještě minulý rok to vypadalo, že pokud by Google umožnil Google služby na telefonech Huawei, tak by firma automaticky vše přenastavila a do telefonu by tyto služby vložila. Nicméně to vypadá, že se svým obchodem chce udělat konkurenční výhodu.

Firma Huawei totiž chce používat Appgallery všude a na rozdíl od Google pořádně kontrolovat vývojáře, kteří aplikaci do obchodu vkládají. Nepustí tak nikoho, kdo nemá reálné jméno nebo má například fake obchodní společnost.

Zároveň zde nebude pouštět aplikace, které sbírají osobní informace o uživatelích.

Huawei chce nabídnou Appgallery jako bezpečný přístav. Víme, jak z Google Play obchodu můžeme stáhnout malware, který nás nejenom sleduje, ale dokonce krade data. Proto je důležité si dát pozor.

Huawei tak chce lépe objevit nebezpečné aplikace s malware.

Trump a TSMC

Huawei je stále trnem v oku administrativě Trumpa. Hledají totiž způsob, jak zastavit dodávky čipů od TSMC pro Huawei. Jedná se zájmena o Kirin 1012 5nm pro telefony Mate 40.