Vypnout reklamy

TCL začíná pracovat na flexibilních OLED displejích

Vydáno dne: 3.6.2019

Firma TCL Corporation bude vyrábět flexibilní displeje pro telefony. TCL vyrábí i chytré televize, kam vlastně i s témito displeji bude mířit.

TCL slíbila již v únoru, že představí telefony se skládanou obrazovkou. Dnes máme k dispozici informaci, která dokazuje, že k tomuto kroku opravdu míří.

Společnost koupila zařízení LTPS z Japonska a Jižní Koreji pro jejich továrnu v Wuhan, Čína. Právě v této továrně bude firma vyrábět AMOLED displeje pro poslední čtvrtletí roku 2019. Divize, kde se displeje budou vyrábět, tak se jmenuje Huaxing Optoelectronics.

Firma TCL Corporation byla založena v roce 1981. Firma má třeba svoje TV, které nalezneme na známých obchodech. Krom toho však bude vyrábět flexibilní displeje. V Číně je ještě jedna společnost pro výrobu displejů a je to BOE. Ta se stará o dodávky pro společnost Huawei.

Manažer společnosti TCL je přesvědčen, že v divizi Huaxing dosáhnou růstu v desítkách procent. LTPS-LCD výroba dosáhla v prvním kvartálu 2019 27.2 miliónu $, což ji řadí na třetí místo v celosvětovém měřítku mezi společnosti, které disponují pouze jednu továrnou.

Huawei Flexibilní displeje
Huawei Flexibilní displeje

Společnost podle všeho dosáhla také dohody s některými TOP výrobci telefonu.

TCL Group nechce zatřást v segmentu chytrých telefonu, ale také mezi chytrými TV. Zprávy informuji o přicházející Huawei Smart TV, kde právě Huaxing vyrábí 65 palcové displej, kde 55 palcové displeje vyrobí BOE (další výrobce displejů v Číně, která se stará o displeje Huawei).

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš