Vypnout reklamy

Telefony střední třídy od Google. Pixel 3a.

Vydáno dne: 20.3.2019

Nové telefony střední třídy Google Pixel 3a a Pixel 3a XL budou k dispozici ještě toto jaro a nabídnou silný výkon v této oblasti.

Již od konce minulého roku víme, že firma Google chystá telefony střední třídy. Taktéž pod názvem jako Pixel 3 Lite a Lite XL. Nicméně k dispozici máme nové informace a již víme, že se budou nazývat jako Pixel 3a a Pixel 3a XL.

I když se jedná o telefony střední třídy, tak budou následovat prvky vlajkového telefonu Pixel 3. K dispozici již máme o dvou barevností těchto telefonu. Jelikož je potřeba ušetřit a snížit cenu telefonu, tak firma odstraní sklíčko a nahradí zadní část klasickým polykarbonátem.

Google Pixel 3
Google Pixel 3

Co se týče fotoaparátu, tak zde nalezneme stejné senzory, jako u dvojice Pixel 3. Na zadní straně bude taktéž snímač otisků prstů. Tato řada Pixel 3a navíc nabídne port na sluchátka ve formě 3.5mm audio jack.

Google Pixel 3a
Google Pixel 3a

Telefon Pixel 3a nabídne 5.6 palcový displej a Pixel3a XL nabídne 6 palcový displej. Poměr stran 18.5:9 s relativně tenkým rámečkem.

Google Pixel 3a taktéž ztratil 8Mpx širokoúhlý fotoaparát, který byl k dispozici u Pixel 3 a je nahrazen jedním selfie senzorem.

Google Pixel 3a XL bude silnější než Pixel 3a

Je zde šance, že telefony Pixel 3a a Pixel 3a XL nebudou úplně identické co se týče hardwaru. Google Pixel 3a má mít čip Snapdragon 670 se 4GB RAM a 64GB interním úložištěm (nelze rozšířit).

Google Pixel 3a XL má mít čip Snapdragon 710, ale není to potvrzené. Dále však disponuje 4GB RAM a 64GB interní paměti.

Google Pixel 3
Google Pixel 3

Telefony budou k dispozici se systémem Android 9 Pie. Podle všeho baterie v menším telefonu Pixel 3a bude k dispozici s 3000mAh, dále s nabíječkou 18W a USB-C portem.

Telefony se mají objevit na trhu někdy na jaře s oznámením na Google I/O. Cena se má pohybovat od 400$ do 550$.

Další zajímavé příspěvky
Jak šel čas s Google Pixel telefony
Google Pixel 4a

Jak šel vývoj telefonu Google Pixel a co nám během čtyř let Google nabídl? Výhodou těchto telefonu je okamžitá aktualizace Přečíst si více

Nejnovější verze Google kamery zapíná super mód
Astrografický mód

Nejnovější verze Google kamery zapíná super mód i na mobilní telefony Pixel 3 a nižší. Jedná se o skvělé módy Přečíst si více

Google Pixel 3a v testu odolnosti
Google Pixel 3a v testu odolnosti

Google Pixel 3a je v testu odolnosti a daří se mu celkem dobře.Displej jde poškrábat až od stupni tvrdosti 6. Přečíst si více

Google Pixel 3a je jednoduchý na opravu
Google Pixel 3a a oprava

S opravou telefonu Pixel 3a nemusíte čekat na servis, pokud jste šikovní a máte třeba už po záruce. Výměna baterie Přečíst si více