Vypnout reklamy

Televize Samsung bez kabelů

Vydáno dne: 2.12.2019

Samsung vyvíjí televizi, která bude napájena bezdrátově. Pravděpodobně skrz magnetické pole. Podle všeho další pokrok ve vývoji TV.

Společnost Samsung vyvíjí televizory po celá léta s QLED technologií. Na začátku roku byla dokonce přidaná řada 8K televizorů. Společnost se ve většině případů věnuje pozornost estetickému designu.

Již teď seženeme televizor, který se po vypnutí tváří jako obraz. Samsung se tedy posunul dále a má tedy neviditelný kabel. Pomoci jednoho průhledného kabelu je napájen napájecí zdroj. Je to samostatné zařízení, který je umístěn za televizorem.

Jedná se o inovaci, ale ještě není úplně dokonalá, protože přeci jenom ještě jeden kabel tady je ikdyž není přímo v TV. Avšak společnost na takové verzi pracuje.

Patent na bezdrátové napájení

Společnost v březnu si nechala takovou technologií patentovat. Za normální situace by bezdrátově šlo napájet zařízení pomoci široké cívky, avšak televize jsou v dnešní době příliš tenké.

Bezdrátově napájená TV Samsung
Bezdrátově napájená TV Samsung

Patentovaná televize Samsung vybavená bezdrátovým vysílačem a přijímačem energie je namontovaná na zadní vodorovné straně televizoru. Bezdrátový vysílač a přijímač má magnet a ve středu drážku pro cívku solenoidu. Vysílač je vybaven dvojitou cívkou.

Tímto způsobem lze generovat energií prostřednictvím magnetických sil.

Je tedy možné, že se tato televizní novinka odhalí na CES 2020. Bezdrátové napájení je totiž další budoucnost pokroku TV.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Latest posts by Buroň Tomáš (see all)
Tágy: