Vypnout reklamy

TikTok opět v hledáčku na ban v US

Aplikace TikTok

US se opět obává o národní bezpečnost a podle Mike Pompeo se hovoří o zákazu této aplikace v US. Tik-Tok je aplikace, kde lidé sdílí krátká videa a je velmi populární v US.

Problémem je, že TikTok vlastní Byte Dancer, což je Čínská společnost a to se US nelíbí. Dokonce Amazon sdělil svým zaměstnancům, aby si odstranili TikTok z telefonu, kdy aplikace byla registrovaná na email Amazonu. Amazon pak sdělil, že email byl odeslán omylem.

Servery v US

Na druhou stranu TikTok je vlastněn Čínskou společností, ale servery má v US. To znamená, že firma se nemusí vůbec řídit tím, co říká Čínská komunistická vláda.

Kevin Mayer se stal šéfem TikToku poté, co odešel ze streamovací služby Disney+. Zároveň firma ByteDancer hledá možnost změny korporátní struktury TikToku. Má se tedy otevřít hlavní pobočka, ze které se bude vše řídit. Cílem TikToku je, aby si lidé nemysleli, že je aplikace TikTok Čínská, protože i když ji vlastní Čína, tak data od lidí jsou v US.

Aplikace TikTok
Aplikace TikTok

TikTok také má několik svých kanceláří v Los Angeles, New York, London, Dublin a Mumbai. Právě hlavní sídlo může být umístěno v jednom z těchto míst.

TikTok chce také dokázat, že není žádným způsobem napojen na Čínskou vládu a nesdílí žádné informace s Hong Kongem nebo Čínou. TikTok nedávno odstranil víc jak 49 miliónů videí, které nejsou v souladu pravidly aplikace.

Aplikaci si můžete stáhnout v Google Obchodě