Vypnout reklamy

Android pomalu ztrácí trh v US. Novým králem je iOS.

iphone

Dnes zbyla zveřejněna analýza trhu napříč celým světem a je zde Android a iOS. Statistika vychází z prvního kvartálu tohoto roku a podle všeho má iOS mnohem lepší výsledky v Americe, než minulý rok.

Nicméně prodej iPhone a iOS zaznamenal pokles zájmena v Asií, ale Samsung a Android nemá zase dobré prodeje na druhé straně to znamená v Americe.

Trailer iOS

V Americe dominuje iOS v prodejích a to celých 36,5%. Jedná se o 5.8% nárůst oproti minulému roku. V květnu se iPhone 7 a iPhone 7 Plus držel na nejvyšších příčkách prodejů. Zároveň se jedná o 20.1% podíl na prodaných mobilních telefonu v Americe. Nicméně iPhone ztratil podíl v Číně a to o celých 16.2%, což je o 3,8% meziroční pokles.

Android systém

Android na druhou stranu drží vysoký podíl prodaných chytrých telefonu a to celých 83.4% v Číně, což je zase 4.3% nárůst a v Evropě tento podíl vzrostl o 2.2%. Nicméně je nutno podotknout, že Android je na více mobilních telefonech různých značek jako je Huawei, Oppo, LG a dále. Naproti tomu iOS je čistě Americká záležitost.

V Americe se Androidu nedařilo a podíl na trhu poklesl o 5.9% tedy na 61.7%.

Je také nutno podotknout, že LG zaznamenalo taktéž pokles prodejů v Americe. Nezlepšilo to ani prodeje nových telefonu LG G6 nebo Samsung Galaxy S8. Podle všeho se prodejům nových telefonu Samsungu na Americkém trhu nedaří.