Vypnout reklamy

Trump udělal první krok k tomu, aby zakázal Huawei

Vydáno dne: 18.5.2019

Donald Trump podepsal exekutivní příkaz, ve kterém mluví o národní bezpečnosti a zároveň zakazuje prodej technologií firmě Huawei.

Američané varovali své spojence aby nevyužívali produkty od Huawei k budování 5G sítě. Huawei je druhý největší výrobce telefonu na světě a jedničkou v oblasti 5G. Američané neustále opakují jednu věc, že je firma napojena na komunistický režim, a proto může společnost sbírat data o uživatelích.

To stejné však může dělat i firma Apple, protože tímto způsobem jde vidět, že Amerika se snaží o to, aby Apple byl lepší než Huawei. Avšak problémem Apple je to, že nedokáže rychle reagovat na změny trhu a novinky dodávají až po dvou letech, co ho má systém Android.

Firma Huawei popřela veškeré nařčení z toho, že by špionovala své zákazníky. Zároveň šéf řekl, kdyby ho vláda o to požádala tak by razantně odmítl. Firma Huawei je jedničkou na trhu a pro Čínu tvoří větší část hrubého domácího produktu. Firma se také rozhodla, že klidně udělá smlouvu o nešpionáži. Tato zpráva a dohoda míří jak na Británií, tak i Ameriku či jiné země.

Helio 5G
5G

Británie se stále rozhoduje, jestli Huawei využije pro budování 5G infrastrukturu a to i přes varování Ameriky.

Podle CNBC prezident Donald Trump podepsal exekutivní příkaz s národním bezpečnostním rizikem nad Americkými technologiemi. Příkaz však nezmiňuje úplně Huawei, nicméně tímto lze udělit lehce zákaz prodeje Huawei na území Ameriky. To znamená, pokud někdo nebo něco ohrožuje Americkou technologií, tak může být zakázán. Dále Donald Trump tímto zakázal nákup technologií z USA pro Huawei a tím Huawei dostává do zajímavé pozice, kde bude muset firma vyhledávat tyto technologie jinde. Nebo si udělá “své”. Opět na to bohužel doplatí Americký občan, protože pokud Huawei z trhu odejde a Applu se nebude dařit, tak kdo bude další? Samsung? Čím menší konkurence bude, tím vyšší ceny si pak Apple může dávat.

Donald Trump zvýšil CLA na Elektroniku

Mezitím Trump zvýšil další CLA na své produkty dovážené do Ameriky. Nicméně výrobci se teď rozhodují, jestli zvýší své ceny telefonu. Třeba takový iPhone XR by vzrostl o 160$, což by mohlo být pro Apple kritické, protože každé zvednutí cen je pro ně problém. Je tedy možné, že spíše se firmě Apple sníží celkový zisk.

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: