Vypnout reklamy
15.10.2019

TSMC začíná vyrábět na 7nm+ procesu

TSMC je společnost, která vyrábí čipy pro většinu výrobců mobilních telefonu. TSMC započala výrobu pokročilého 7nm+ procesu EUV.

V tiskovém prohlášení řekli, že nahrazují původní proces 7nm, který tady byl více jak rok. Krom toho říkají, že se připravují na nový proces a to rovnou 6nm, který započne v prvním čtvrtletí 2020. Následně se v mobilech objeví asi v roce 2021.

TSMC
TSMC

Zahraniční investor bude dohlížet na postup TSMC při výrobě čipů na novém 7nm+ procesu, protože se má jednat o jeden z nejrychlejších. Společnost tak chce nechat veškeré konkurenty daleko za sebou.

Díky EUV procesu je k dispozici o 20% větší prostor a tím je zlepšená i energetická náročnost.

U nového 6nm čipu pak má být nárůst prostoru o 18% s podobným designem. TSMC taktéž kouká po 5nm i 3nm procesu. Avšak tato část je prozatím ve výzkumu.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.