Vypnout reklamy

Tyto telefony byly v posledním čtvrtletí 2019 populární

Vydáno dne: 6.1.2020

K dispozici máme souhrn telefonu, které byly v posledním čtvrtletí roku 2019 nejlepší. Jde vidět, že vysoká cena firmám nesvědčí a je potřeba cíli na střední třídy telefonu.

V dnešní době, kdy vlajkové telefony stojí přes 20 000,- Kč, tak podle analytické firmy Counterpoint se ukazuje, jak je důležitá nízká cena.

Nejpopulárnějším telefonem ve světě v posledním čtvrtletí roku 2019 byl telefon Apple iPhone XR. Telefon je k dispozici od posledního čtvrtletí roku 2018 a zároveň v září roku 2019 byl telefon zlevněn na pouhých 10 000,- Kč.

iPhone XR tak měl 3% podíl na trhu v prodejích jednotlivých telefonu, kdy Samsung Galaxy A10 měl 2.6%. Právě Samsungu se daří s těmito telefony řady “A”, které mají úspěch hlavně díky nízké ceně, dobrou kamerou a vysokou kapacitou baterie.

Dále tady je na třetím místě Galaxy A50 s trojitým fotoaparátem, 4000mAh baterií, 128GB úložištěm a tento telefon se podílí s 1.9%. Cena se pohybuje okolo 7000,- Kč.

Statistiky
Statistiky

Zajímavé je také to, že i přes zákazy na stranu Huawei se telefonu Huawei P30 celkem daří. Jedná se tedy o poslední telefon od Huawei, který má ještě služby Google.

Další zajímavé příspěvky
Epic jde tvrdě po Apple a nazval ho monopolem a lhářem
Epic Games Store

Epic jde tvrdě proti Apple a nazývá ho lhářem a obrovským monopolem, což Apple na druho ustranu odmítá.

Chytré telefony v roce 2019
Silný Hardware - asus rog phone

Nové mobilní telefony v roce 2019 udělali celkem pokrok. Dorazil první skládaný telefon, baterie jsou menší a lehčí a čipy Přečíst si více

Ohlédnutím za rokem 2019 v segmentů základních telefonu
Samsung Galaxy M20

Máme tady k dispozici skvělý souhrn mobilních telefonu, které patří do cenové relace základní třídy a tedy telefony, které stojí Přečíst si více

Ohlédnutí za rokem 2019 v segmentu střední třídy telefonu
Samsung Galaxy A70

Telefony střední třídy, které jsou nejprodávanějším segmentem na celém světě. Vítězí zde hlavně Xiaomi a Samsung, kteří bojují o své Přečíst si více

Tágy: