Upgradované funkce pro multitasking v Google Chrome custom tabs

Googlevy vlastní panely jsou geniálním způsobem, jak zvládat odkazy v aplikacích na Androidu, umožňují vám přístup k cookies a preferencím na webových stránkách, aniž by vás okamžitě přesunuli do Chrome. Koncept…

Upgradované funkce pro multitasking v Google Chrome custom tabs

Googlevy vlastní panely jsou geniálním způsobem, jak zvládat odkazy v aplikacích na Androidu, umožňují vám přístup k cookies a preferencím na webových stránkách, aniž by vás okamžitě přesunuli do Chrome. Koncept vlastních panelů zůstal v posledních letech v podstatě nezměněn, pouze s několika drobnými vylepšeními. Nejnovější úprava je však zásadnější. S využitím režimu obrazovka v obraze v Androidu mohou vlastní panely nyní zůstat aktivní i ve pozadí.

Tato novinka přináší uživatelům velkou výhodu. Můžete například procházet seznamy odkazů v aplikaci a otevírat si je postupně ve vlastních panelech, které zůstanou aktivní i poté, co se vrátíte zpět do aplikace. To znamená, že můžete například sledovat video na YouTube a současně procházet internet ve vlastním panelu.

Google se snaží neustále inovovat a vylepšovat své služby. Vývoj custom tabs neustále probíhá a tato nová funkcionalita je dalším krokem vpřed. Možnost používat panely v režimu obrazovka v obraze je skvělým přídavkem a jistě zjednoduší mnoho uživatelům jejich každodenní práci s mobilním zařízením.

Pokud se zajímáte o další informace týkající se Googlevých custom tabs, zde jsou odpovědi na časté otázky:

1. Jaké jsou hlavní výhody custom tabs?
– Hlavní výhodou custom tabs je možnost používat webové stránky v rámci aplikace bez nutnosti přepínání do prohlížeče. Tím se ušetří čas a zlepší se uživatelská zkušenost.

2. Které aplikace podporují custom tabs?
– Custom tabs jsou implementovány do mnoha populárních aplikací, jako je například Facebook, Twitter nebo Reddit. Postupně se rozšiřují i do dalších aplikací.

3. Jak mohu povolit custom tabs ve své aplikaci?
– Custom tabs jsou běžně povoleny ve většině aplikací automaticky. Pokud máte problémy s jejich používáním, zkontrolujte si nastavení svého zařízení či aplikace nebo kontaktujte podporu.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-chrome-custom-tabs-stay-active-in-background/