Vypnout reklamy

Hra na mobil Heroes of Might and Magic 3

VCMI je engine pro android ke hře Heroes of Might and Magic 3. Tuto hru ani není třeba představovat protože jí všichni znají.
Heroes of Might and Magic 3

VCMI je engine pro android ke hře Heroes of Might and Magic 3.
Tuto hru ani není třeba představovat protože jí všichni znají. Vyžaduje: 800×480 obrazovku, 256 Mb RAM a rychlé CPU.

Pokud jste již zkoušeli hru instalovat a nahrávat nějaká data, je lepší všechno odinstalovat a smazat.

Jak na instalaci

  • Nainstalujte hru standartním způsobem spuštěním instalačky ve File manažeru. Po úspěšné instalaci klikněte na otevřít a tím hru spustíte.
  • Při zobrazení obrazovky s logem „SDL“ klikněte na horní lištu s nápisem „Change device configuration„. Zobrazí se Vám nabídka, aby jste specifikovali zařízení. To ignorujte a vyberte položku podrobnějšího nastavení (tuším „Additional settings“ nebo něco podobného) a tam pod položkou „Where to download application data“ nastavte jako cíl „SD card storage„. Poté se vrátíte na nabídku zpět a dále klikněte na OK uložení nastavení. Poté se hra bude snažit načíst aplikační data (uvidíte vlevo nahoře načítané soubory) a při tom vytvoří defaultní složku v nastaveném umístění.

Doporučuji Vám ještě změnit v nastavení v nabídce „Video settings“ položky „Keep 4:3 screen aspect ratio“ a „Smooth the video“ na zaškrtnuté, čímž si zajistíte pěknou grafiku. Zejména na tabletech je toto dobré udělat.

  • Nyní najděte vytvořenou složku s názvem „app-data“ a v ní podsložku „eu-vcmi„. Většinou bude v adresáři „/mnt/sdcard„. Pokud jí nemůžete najít nebo nejste v tomto zběhlí, přepněte se do uplně nejvyšší složky (značena jako „root„) a zde již najdete složku „sdcard“ a v ní „app-data„, případně použíjte hledaní ve File manažeru. Každé zařízení je jiné a tak místo kde se data budou ukládát také může být nakonec úplně jinde, musíte prostě hledat.

Pokud to máte stejně jako já, a při volbě „SD card storage“ se Vám data načítají z interní paměti, musíte použít v nastavení položku „Specify directory“ a manuálně definovat cestu k souborům, např. “
/mnt/external_sd/vcmi„.

  • Nakopírujte soubory ze staženého archívu (odkaz níže), přesně ze složky v archívu „VCMI – Heroes 3 (SD Data)“ do výše nalezené složky v zařízení. Nakonec zkontrolujte, zda je soubor „h3wog.exe“ v adresáři „eu.vcmi„, pokud ano máte soubory nahrané správně.
  • Nakonec stačí hru spustit a hrát jako na počítači.

Na 5,3″ displeji Galaxy Note je to na hranici pohodlné hratelnosti. Na cokoli menšího to nedoporučuji.

Soubory hry musíte nejlépe stáhnout z GOG (tedy zakoupit hru klasicky na PC a soubory přetáhnout na SD kartu, kde pak tuto hru načtete přes VCMI emulátor)

  • VCMI ke stažení ZDE
VCMI for Android
Price: Free