Vypnout reklamy

Výrobní N+1 od SMIC nebude pro Huawei dostačující

Vydáno dne: 26.10.2020

SMIC je společnost, která se zaobírá výrobou čipů a je to největší společnost na území Číny, která vyrábí čipy. Nicméně nedokáže konkurovat TSMC.

Rok 2020 je pro Huawei velkou výzvou. Nejenom, že se spekuluje, že značku Honor chtějí prodat, ale zároveň TSMC s nimi nemůže dále spolupracovat, jelikož Amerika výrobu v TSMC zakázala.

Nyní má Huawei k dispozici Kirin 9000 čip na 5nm procesu, ale má ho pouze omezené množství a měli původně vyrobit 14 miliónu těchto čipů, ale získali pouhou polovinu.

SMIC sice bude vyrábět 7nm čipy, ale nikoliv teď. Kirin 9000 má být však v telefonech Mate 40 a jedná se o nejpokročilejší telefon tohoto roku. Taktéž tento čip uvidíme v Mate X2 s 5G modemem.

Huawei tak vede rozhovoru se SMIC, ale ti nabízejí v této chvíli 14nm výrobní proces, což je nedostačující. Ve SMIC si nechávala firma dělat Kirin 710A čip, ale to je pro telefony střední třídy.

Firma tak musí najít náhradu za 5nm výrobní proces v TSMC.

SMIC pracuje na N+1 výrobním procesu na 8nm nebo 7nm tvrdí Čínská média. SMIC je již s čipem v testování a jedná se o poslední fázi, než bude moci firma tyto čipy vyrábět více. Do budoucna se má jedna o tři generace a to N+1, N+2 a N+3. SMIC doufám, že ještě před N+2 obdrží pokročilou litografickou technologií.

SMIC bude moci vyrábět 5nm proces asi ve chvíli, kdy TSMC přejde na 3nm. Aby Huawei zůstal konkurence schopný, tak musí najít někoho jiného.

Další zajímavé příspěvky
Google má novou funkci. Najde Vám hudbu.
Google Firma

Google se rozhodl, že bude mít novou funkci ve své vyhledávači a pomůže lidem najít písničku, která jim uvízla v Přečíst si více

Snapchat startuje novou funkci, kde můžete přidat hudbu do vašich příběhů
Snapchat funkce

Snapchat s novou funkcí, která umožňuje vkládat do příběhu oblíbené písničky. Uživatel si pak může zjístit i více informací o Přečíst si více

Asus Zenfone 7 Pro – druhý nejlepší selfie fotoaparát z DxOMark
Asus Zenfone 7

Asus Zenfone 7 Pro má výborný selfie fotoaparát podle testu DxOMark a umístil se tak hned za telefon Huawei P40 Přečíst si více

Amerika chce uvalit sankce i na čínskou firmu SMIC
Kirin 710A na 14nm výrobním procesu

SMIC je společnost, která vyrábí čipy na území Číny. Nicméně výrobní proces je 14nm namísto 5nm, co již má i Přečíst si více

Tágy: