Vypnout reklamy

Vyhledejte aplikaci nebo hru níže

Výrobní N+1 od SMIC nebude pro Huawei dostačující

SMIC je společnost, která se zaobírá výrobou čipů a je to největší společnost na území Číny, která vyrábí čipy. Nicméně nedokáže konkurovat TSMC.
Kirin 710A na 14nm výrobním procesu

Rok 2020 je pro Huawei velkou výzvou. Nejenom, že se spekuluje, že značku Honor chtějí prodat, ale zároveň TSMC s nimi nemůže dále spolupracovat, jelikož Amerika výrobu v TSMC zakázala.

Nyní má Huawei k dispozici Kirin 9000 čip na 5nm procesu, ale má ho pouze omezené množství a měli původně vyrobit 14 miliónu těchto čipů, ale získali pouhou polovinu.

SMIC sice bude vyrábět 7nm čipy, ale nikoliv teď. Kirin 9000 má být však v telefonech Mate 40 a jedná se o nejpokročilejší telefon tohoto roku. Taktéž tento čip uvidíme v Mate X2 s 5G modemem.

Huawei tak vede rozhovoru se SMIC, ale ti nabízejí v této chvíli 14nm výrobní proces, což je nedostačující. Ve SMIC si nechávala firma dělat Kirin 710A čip, ale to je pro telefony střední třídy.

Firma tak musí najít náhradu za 5nm výrobní proces v TSMC.

SMIC pracuje na N+1 výrobním procesu na 8nm nebo 7nm tvrdí Čínská média. SMIC je již s čipem v testování a jedná se o poslední fázi, než bude moci firma tyto čipy vyrábět více. Do budoucna se má jedna o tři generace a to N+1, N+2 a N+3. SMIC doufám, že ještě před N+2 obdrží pokročilou litografickou technologií.

SMIC bude moci vyrábět 5nm proces asi ve chvíli, kdy TSMC přejde na 3nm. Aby Huawei zůstal konkurence schopný, tak musí najít někoho jiného.