WhatsApp představuje komunity, aby přivedli skupiny dohromady

WhatsApp představuje komunity. Podobné skupiny tak můžete přivést dohromady. Pokud jde třeba o školu, místní restaurace apod.

WhatsApp představuje své plány s komunitami, což je nová funkce pro skupiny se stejnými zájmy, aby je dovedli k sobě. Komunita je tedy něco jako balíček skupin. Uživatelé mohou vytvářet komunity a to přidáním skupiny do podobného tématu o kterém se zaobírají.

Administrátor takové komunity pak může skupiny různě vést a posílat třeba zprávu všem skupinám v komunitě. Komunity mají také podporu šifrování, takže se nemusíte bát žádného odposlechu.

Zároveň aby zamezili šíření SPAMu napříč komunitou, tak zredukovali přeposlání zpráv na jednu z pěti a to v rámci skupiny.

WhatsApp také zabanuje každého, kdo bude porušovat zákony nebo dělat prosté nelegální věci. Může tak zabanovat i admina a tedy každého člena komunity.

WhatsApp také představil vylepšení v oblasti individuálních skupin a to ať už jste součásti nebo ne. Skupiny mohou mít emotikon reakce pro jednotlivé zprávy. Může tak reagovat na jednotlivou zprávu a nemusí posílat emotikon zvlášť. Admin bude mít možnost mazat zprávy nebo odstranit uživatele ze skupiny. Sdílení souborů je až 2GB a nechybí ani funkce kliknout a hovoř a to až pro 32 členů skupiny.