Vypnout reklamy

Telefon Xiaomi má periskopickou kameru. Tedy alespoň bude mít . Bude se jednat o telefon Xiaomi Mi Mix 4 a dorazí i s vylepšeným hlavním fotoaparátem.

Periskopické kamery vtrhly do mobilních telefonu právě v roce 2019. Má ji telefon Huawei P30 Pro a Oppo Reno 10x zoom. Vypadá to, že Xiaomi nechce jít mimo trend a chystá také tuto kameru ve svém telefonu.

Odhalil se patent z 2. července. Ten popisuje kombinaci hlavní kamery s periskopickou kamerou. Periskopická kamera má pomoci v bezztrátovém zoom. Jak už jsme psali největší kámen úrazu u moderních telefonu s fotoaparátem je nekvalitní ZOOM.

Jsou zde spekulace, že Xiaomi Mi Mix 4 může být prvním telefonem řady, který bude mít právě tuto periskopickou kameru. Krom toho možná bude mít i hlavní fotoaparát lepší, než je senzor 64MPx Samsung GW1. Nechejme se překvapit.

Periskopická kamera Xiaomi
Periskopická kamera Xiaomi

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.