Vypnout reklamy

Xiaomi Mi Mix 5G se Snapdragon 855 – Oficiálně

Xiaomi Mi Mix 3 5G

Za příznivou cenu se nám představil telefon Xiaomi Mi Mix 3 5G se Snapdragon 855. Jedná se tedy o vlajkový telefon doplněn 5G podporou. A teď se držte. Cena je pouhých 599€, tedy o polovinu méně, jak vlajkové telefony Samsung.

Čína už není montovna

Čínští výrobci doslova ničí ostatní konkurenty svou cenou. Čas, kdy byla Čína pouze montovnou a nikoliv výrobcem, je pravděpodobně u konce. Právě Čína teď bude těžit z veškerých postupů, co se naučili díky montovnám. Jelikož postupy jsou téměř totožné, tak výhoda je na Čínské straně. Právě Čína má dostatek surovin a obchodních partnerů a levnou pracovní sílu. Prakticky to znamená, že telefony mohou být vyrobeny na stejné úrovni, jako telefony Apple a Samsung, ale za poloviční cenu.

Xiaomi Mi Mix 5G brzy v EU

Xiaomi Mi Mix 3 s 5G podporou dorazí s vlajkovým čipem Snapdragon 855. Díky tomu dosahuje rychlost stahování až 2Gbps o kterou se stará modem Snapdragon X50 od Qualcomm. Podle Christiano Amon, kterým je šéfem Qualcomm, tak 5G konektivita nemá přinést rychlejší grafické zpracování, ale komplétně novou zkušenosti pro uživatelé Xiaomi.

Xiaomi Mi Mix 3 5G
Xiaomi Mi Mix 3 5G

Xiaomi Mi Mix 3 byl představen v Pekingu v říjnu minulého roku. Dorazil se 6.39 palcovým AMOLED displejem, vysouvacím mechanizmem, keramickým tělem, duálním 12MPx + 12 MPx fotoaparátem a dvěma selfie senzory 24MPx + 2MPx hloubkový senzor.

Xiaomi Mi Mix 3 5G síť s 2Gbps stahováním.
Xiaomi Mi Mix 3 5G síť s 2Gbps stahováním.

Jelikož Xiaomi Mi Mix 3 5G má nový čip, tak cena je vyšší. Namísto 500€, tak v této chvíli bude částka 599€. K dispozici bude se 6GB RAM a 64GB interním úložištěm. V prodeji bude od května 2019 přes stránky Mi.com nebo přímo v obchodech Xiaomi.

Zdroj