Vypnout reklamy

Xiaomi představil telefon Mi 10 Ultra s ovládáním auta

Vydáno dne: 16.10.2020

Xiaomi Mi 10 Ultra s ovládáním auta. Telefon dokáže ovládat auto, které je vzdálene 2000 mil od mobilu. Vše probíhá skrz 5G síť.

Telefon Mi 10 Ultra byl představen s 5G podporou, ale nedostane se do světa. Nicméně jedná se asi o jeden z nejlepších telefonu na trhu. Díky podpoře 5G má také téměř nulovou odezvu.

Právě 5G síť je stavěna na tom, že nabídne téměř nulovou odezvu. Lze tak síť využívat k internetu věcí a chytrých měst.

Na oficiální stránce Xiaomi se objevilo video, kde profesionální řidič využívá telefon k tomu, aby vzdáleně ovládal auto, které je 2000 mil od závodní tratě. Ovládá ho pouze skrz telefon.

Vše bylo otestováno skrz 5G SA síť s minimální odezvou 1 ms. Vozidlo bylo specificky modifikováno pro to, aby pracovalo na stejné síti.

Bude zajímavé sledovat, kam se vývoj uchýlí. Třeba jednou budou jezdci F1 ovládat svou formuli z domova a na trati vůbec nebudou.

Další zajímavé příspěvky
Portál darujnotebook pro zajištění distanční výuky na školách
Darujnotebook

Portál darujnotebook pro zajíštění distanční výuky na školách. Je zde seznam škol, které IT techniku potřebují. Lze jim vybavení darovat Přečíst si více

Facebook a Instagram čelí žalobě kvůli špehování uživatelů
Instagram Reels

Instagram "chybou" používal kameru v telefonech iPhone a nyní tak Facebook čelí žalobě. Píše se v ní právě o této Přečíst si více

Xiaomi Mi 10T Pro a Mi 10T již zítra v prodeji
Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T je oficiálně představen, ale dorazí na český trh právě zítra a my sepisujeme to nejd;uležitější, co byste Přečíst si více

Samsung představil evoluci Galaxy Watch hodinek
Galaxy Watch historie

Jakou cestu ušly produkty Galaxy Watch? Samsung si pro vás připravil infografiku historie těchto hodinek, které započaly před dvěma lety.