Vypnout reklamy

Xiaomi představilo novou technologií chlazení

Xiaomi inovuje chlazení mobilního telefonu a představuje novou technologie chlazení v cyklu, tedy že se studená kapalina ohřeje a následně přes kondenzátor ochladí. Dalo by se říct, že tato technologie je jednodušší, než původní přes komory.

Jak chlazení nově funguje?

Na to jak to funguje se můžete podívat na obrázek výše. Teplo z čipu se přesouvá formou teplé páry do komory, která se schladí v kondenzátoru a promění se opětovně v tekutinu. Tato tekutina dokáže opětovně naplnit komoru, která bude ve výparníku. Takto neustále pokračuje dále a pára se přemění zase na tekutinu.

Takto to funguje i u původní verze chlazení, ale jsou zde rozdíly. Zaprvé je horká pára a studená tekutina neustále rozdělena a nemísí se, což u původního chlazení takto nebylo.

Z praxe tedy nyní víme, že po 30 minutovém testu, kdy video běželo na 60 fps, tak nejvyšší teplota telefonu byla 47.7 stupňů, což je o 8.6 stupňů méně, než na neupraveném Mix 4. Xiaomi také říká, že tato technologie je flexibilní a může být umístěna i na jiné komponenty v mobilu.