Vypnout reklamy

Xiaomi šlape po Huawei

Vydáno dne: 20.4.2020

Xiaomi šlape po firmě Huawei. Na své prodejní krabičce telefonu Mi 10 Pro píše firma něco o Google aplikacích. Čímž naráží na firmu Huawei.

Xiaomi je jedna ze společností, která má dobře nakročeno se dostat v žebříčku prodejnosti výš. Například minulý rok firma prodala na 124 miliónu mobilních telefonu, což je nárůst o 4.6%. Apple měl 196.2 miliónu a Huawei 238.5 miliónu.

Čínský výrobce Xiaomi však vidí tento rok možnost se strefovat do Huawei. Společnost Huawei má problém z toho důvodu, že USA vidí firmu jako bezpečnostní hrozbu a tím pádem USA neposkytuje firmě Huawei software ani hardware. Společnost ztratila licenci na Google služby a tím pádem v telefonech nejsou Google Mapy, Google Obchod, Gmail a další.

Nicméně i minulý rok firma Huawei překonala Apple a to díky zvýšené poptávce v Číně, kdy se začalo více kupovat Huawei telefony než Apple.

Na konci března firma představila Mi 10 Pro telefon s čipem Snapdragon 865, LPDDR5 pamětmi s 8GB a 256GB interní úložiště.

Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Pro

Nicméně na krabici telefonu Mi 10 Pro je napsáno “with easy access to the Google apps you use most”. Což je v překladu “s jednoduchým přístupem k Google aplikacím, které nejvíce využíváte”.

Buroň Tomáš
Tágy: