Sony oficiálně odhalilo telefon Xperia XZ2 a XZ2 Compact

Sony dnes v 8:30 středoevropského času na MWC 2018 odhalila nový telefon Xperia XZ2 a XZ2 Compact. Když se na nový telefon, tak je zahnutý, ale ne co se týče displeje. Displej je pokryt Gorilla Glass 5. Telefon nemá ostré rohy, takže by se měl i dobře držet v ruce. Snímač otisků prstů je umístěn […]

Sony Xperia XZ2

Sony dnes v 8:30 středoevropského času na MWC 2018 odhalila nový telefon Xperia XZ2 a XZ2 Compact. Když se na nový telefon, tak je zahnutý, ale ne co se týče displeje. Displej je pokryt Gorilla Glass 5.

Telefon nemá ostré rohy, takže by se měl i dobře držet v ruce. Snímač otisků prstů je umístěn na zadní straně. Nicméně telefon nedisponuje duálním fotoaparátem.

Voděodolnost

Podle všeho nový telefon má certifikaci IP65 a IP68. Zadní strana u většího modelu je také pokryta Gorilla Glass 5.

Sony Xperia XZ2

Sony Xperia XZ2

Displej

Oba telefony disponuji extra vysokým telefonem s poměrem stran 18:9 – 5.7 palcovým displejem a 5.0 palcovým pro (Compact verzi). Oba telefony mají disponovat FullHD+ rozlišením. Displej od Sony je taktéž certifikován HDR a podporuje BT.2020 standard.

Fotoaparát

Fotoaparát disponuje 19MPx rozlišením, Motion Eye a clonou 1/2.3 se senzorem IMX400. K dispozici jsou funkce z jednotky XZ1 a to je třeba 5 stupňová stabilizace, prediktivní automatické ostření, vyvážení bílé, LED blesk. Vše ve spolupráci s čipem Snapdragon 845 ISP, kde se obraz začne zpracovávat a díky nové generaci BIONZ algoritmu vyjdou ty nejlepší fotografie, které jsou zredukovány od zbytečného šumu při focení v nízkých světelných podmínkách.

Dále dokáže kamera nahrávat ve 4K HDR a k dispozici je konteiner HEVC 10-bit – který je ideální pro sledování na Sony HDR displejích. Samozřejmě nechybí Slow-motion video, které teď můžete nahrávat v rozlišení 1080p @ 960FPS.

Audio

Co se týče zvuku, tak zde není 3.5mm jack na sluchátka. K dispozici je však stereo reproduktor, který je silnější, než ten v XZ1 a to o celých 20%. Větší verze Xperia XZ2 nabízí dynamický vibrační systém, který dokáže stimulovat basy v hudbě nebo v notifikacích. Intenzita vibrace pro každou aplikaci zvlášť.

Nechybí ani bezdrátová nabíječka. Rozdíl mezi XZ2 a XZ2 Compact je také v LTE připojení, kde větší verze nabízí Cat.18 a menší verze pouze Cat.15. V naších končinách to neznamená téměř nic.

Hardware

Uvnitř tiká neuvěřitelně silný čip Snapdragon 845 a to pro celý svět. Disponovat bude 4GB RAM a 64GB interním úložištěm na UFS. Lze rozšířit pomocí microSD. K dispozici je možnost využít dvě SIM karty nebo 1 SIM kartu a externí microSD. Dále nechybí Wi-Fi, NFC, Bluetooth 5.0, GPS a GLONASS a USB 3.1 C. Menší verze Compact má baterií 2870 mAh a větší 3180mAh.

Dostupnost

Xperia XZ2 bude dostupná v černé, stříbrné, zelené a růžové barvě.

Xperia XZ2 Compact v černé, stříbrné, zelené a růžové. Ceny prozatím nejsou stanoveny.