Vypnout reklamy

Záhadný čip Snapdragon v testu na Geekbench naprosto rozcupoval konkurenci. Jedná se o nový high-end čip Snapdragon 865?

Už jsme viděli několik telefonu s novým čipem Snapdragon 855+, avšak vypadá to, že Qualcomm připravuje další next-gen čip s kódovým označením Qualcomm Kona.

Je možné, že novým čipem bude tedy Snapdragon 865, který bude pohánět nové vlajkové telefony roku 2020. Očekáváme tedy, že představen bude na konci tohoto roku. Většinou se tak děje v prosinci. Nicméně v dnešním testu na Geekbench čip obdržel celkem 12 915 bodů.

Snapdragon 865
Snapdragon 865

Zařízení s tímto čipem bylo testováno na Android Q a mělo 6GB RAM. Jednalo se pravděpodobně o nějakou testovací platformu a nikoliv o telefon. Základní frekvence je 1.8GHz, ale určitě je tu možnost zvýšit frekvenci podle zatížení.

Nyní má Snapdragon 855+ Kryo 485 CPU jádra s rychlosti 2.96GHz.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.