Vypnout reklamy

Zisk Samsungu se může propadnout o polovinu

Vydáno dne: 10.7.2019

Zisk Samsungu se může propadnout až o polovinu právě díky zákazu US na Huawei. Problémem je nízký prodej čipů do paměti DRAM a NAND.

Analytici očekávají, že Samsung bude mít toto čtvrtletí až o polovinu menší zisk ve svém odvětví v prodejích čipů. Právě za tento pokles může zákaz ze strany US na Huawei.

Na základě asi 29 analytiků vyšlo, že firma bude mít zisk okolo 5.14 miliard dolarů, což je o 60% méně, než tomu bylo minulý rok. Tento výsledek tak bude nejhorší za poslední tři roky. Nicméně když si to tak vezmeme, tak minulý rok byl pro výrobce čipů velmi ziskový, až nezvykle moc.

Samsung dodává čipy do DRAM i Huawei

Samsung je největším dodavatelem pamětí DRAM a NAND čipů. Na většině PC pamětích uvidíte DRAM čipy od Samsungu, i když jste třeba nakoupili paměti Kingston.

Samsung čipy
Samsung čipy

Vlastně prodeje čipů jsou nejvíce výdělečným podnikáním a Samsung to ví. Analytici si myslí, že tento stav potrvá do konce tohoto roku, kdy pak firmy jako Samsung a Micron opět porostou.

Samsung má na druhou stranu vyšší poptávku po telefonech

Avšak ne všechno je špatně. Díky zákazu Huawei zase na druhou stranu těží divize pro mobilní telefony Samsung. Podle analytiků může firma prodat až o 37 milionu více telefonu tento rok. Teď záleží, jestli se jím propad zisků v odvětví čipů vyrovná s 37 milióny prodaných telefonu. Protože na čipu má Samsung mnohem vyšší marži.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš
Tágy: