Vypnout reklamy

Telefon Xiaomi Mi 9 je zklamáním v oblasti zadního safírového sklíčka, které spíše neexistuje a jeho odolnost je na úrovni skla.

Pokud netrpělivě vyčkáváte na test telefonu Xiaomi Mi 9, kde se prokáže jeho odolnost, tak už nemusíte. Opět tady máme video od Zacka z YouTube JerryRigEverything.

Test proběhl ve stejném duchu jako předešlé a to tak, že se otestovalo poškrábání, pálení, ohýbání.

Safírové sklo, není safírové sklo

Telefon bude lehce seškrábán po bočních stranách, ale největším zklamáním je zadní část telefonu a jeho fotoaparát. Firma Xiaomi totiž říkala, že se má jedna o safírové sklíčko, které je odolnější než klasické sklo a poškrábat ho můžete jen věcmi s tvrdosti 9 z 10 stupnicové škály. Což znamená, že právě testovanou tvrdosti 6 a 7 se nemělo nic stát, avšak stalo a fotoaparát se poškrábal.

Pravděpodobně se nejedná o tak úplné safírové sklíčko, ale jedná se o jakýsi typ do interiéru. I firma Apple právě má takovéto materiály, které se nazývají safír, ale nedisponuje tou vlastností, jako safírové sklíčko má. Takže se spíše jedná o klasické sklo a je to jen marketingový název.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.