Vypnout reklamy

4 telefony Xiaomi budou používat Samsung 108MPx kameru

Vydáno dne: 11.9.2019

4 telefony Xiaomi budou používat Samsung 108MPx kameru. V aplikace galérie se objevil kód, který potvrzuje takovou možnost.

Minulý měsíc Samsung oznámil svůj nový kamerový senzor 108MPx ISOCELL Birght HMX. Xiaomi bude první společností, která využije tyto senzory a podle všeho jako první dorazí s Mi Mix 4 v říjnu.

Samsung ISOCELL senzor
Samsung ISOCELL senzor

Nicméně další vyšetřování od lidí z XDA Developers odhalilo, že Čínská společnost pracuje na čtyřech různých telefonech se senzorem 108MPx. Jedná se o kódové označení tucana, draco, umi, cmi a byly odhaleny v kódu aplikace Mi Gallery.

Aplikace totiž přidává podporu rozlišení se 108MPx a speciálně pro tyto čtyři zařízení. Uživatelské rozhraní zvládne fotit 108MPx fotografie. Stačí, když půjdete do manuálního módu a zapnete ho. Avšak nezapomínejte, že se jedná o ISOCELL Birgh HMX s využitím Quad-Bayer filtru, takže prakticky se jedná o rozlišení 27MPx.

Stejný zdroj v minulosti identifikoval vysouvací selfie kameru

V minulosti stejný zdroj identifikoval předchozí telefony, které disponují vysouvací selfie kamerou a ukázalo se, že se jedná o Redmi K20, MI9T, Mi9T Pro.

Ano je trošku divné potvrzovat takovou existenci mobilních telefonu s novým 108MPx senzorem na základě kódu v galérií, ale proč by jinak byly tato kódová označení v kódu aplikace, když by se nejednalo o další mobilní telefony, které to zvládnou.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: