Vypnout reklamy

9 nejlepších vlastností a funkcí One UI

Vydáno dne: 28.5.2019

Máme k dispozici informae ohledně 9 nejlepších funkcí One UI. Tyto funkce obdrží uživatelé s novým One UI. Povětšinou vlajkové telefony.

Samsung na svých stránkách zveřejnil článek, který vypovídá o nové One UI a co všechno nabízí. Článek vám tedy ukáže vše, co nové UI nabízí.

Článek je postaven tak, jak Samsung vidí své funkce nového UI užitečné a jelikož má odezvy od lidí z celého světa, tak si myslíme, že by tohle mohlo být užitečné.

Použití jedné ruky v rámci usnadnění ovládání

Použití jedné ruky
Použití jedné ruky

Určitě se vám několikrát stalo, že jste na důležité prvky nemohli jen tak dosáhnout a ovládat jednou rukou bylo takřka nemyslitelné. Ovládací prvky jsou v této chvíli dole, abyste mohli v dané aplikaci i nadále ovládat pouhou jednou rukou. Inteligentní umístění spodních pěti zástupců podle toho, co chcete dělat. Podle času firma umísťuje tyto aplikace do spodní části, abyste měli k dispozici aplikaci, které v danou dobu potřebujete. One UI je inteligentní a učí se vaším používáním.

Noční režim – konec vypálených očí

Většina lidí ještě před spaním spouští telefon, aby se dívali na filmy, případně si ještě psali s kamarády. Samsung změnil z bílého pozadí na černé pozadí a umístil na něho kontrastní bílý text. Podle výsledku pak méně namáhá oči a šetří baterku (jen u OLED displejů). Dlouho byl noční režim vyžadován a ten ho máme k dispozici přímo v základu.

Ovládání gesty

Technologie se neustále posouvá kupředu. Fyzická tlačítka již mizí z telefonu právě kvůli větší obrazovce a menšímu rámečku. Přikračuje se k ještě další změně a to je odstranění klasických softwarových tlačítek a nahrazují ji gesta, kde pohyby ve spodní části udělají to samé, kdybyste na tlačítka klikli. Obraz je na mobilu díky tomu větší.

Tlačítko pro manuální otočení

Na nynějších telefonech, když zrušíte automatické otáčení, tak se vám telefon jen tak neotočí a bude potřeba toto automatické otočení opět zapnout. Nicméně v One UI tohle není potřeba a ve spodní části telefonu se po vypnutí automatického otáčení objeví ikonka, pro manuální otočení.

Dvojí funkce bixby tlačítka

Bixby tlačítko
Bixby tlačítko

Bixby tlačítko v této chvíli slouží pro spuštění asistenta bixby, avšak s novým UI je možné tlačítko využít i třeba pro chatovací aplikací. Na jedno kliknutí spustíte asistenta a na dvě kliknutí messenger.

Nový vzhled

Prostředí One UI vypadá moderněji a stylověji. Jsou k dispozici nové systémové ikonky a hlavně si vše můžete upravit podle sebe. V nastavení Always On displeje si nastavíte vzhled hodin a notifikací. Omezte si počet ikon v oznámení, zobrazujte nebo nezobrazujte procento baterie. U navigačního panelu pak nastavíte hustotu tlačítek.

Nicméně třeba takové nastavování notifikací na Always On Displeji lze i teď. Nastavení zobrazování % baterie taktéž.

Šetřete baterií a dejte aplikace do režimu spánku

Uspěte aplikace, které moc nepoužíváte. Nebudou vás obtěžovat notifikacemi, ale i přesto je můžete nadále spouštět. Je to vhodné u takových aplikací, které neustále vydávají marketingové sdělení.

Koš v Galerií

Koš v Galerií opravdu chybět. Právě teď když smažete fotku, tak vám nadobro zmizí. Nově se přesune do koše, kde pobude 15 dní. Do té doby ji lze obnovit.

Zabezpečení

Zrušte sledovací čáry při zadávaní odemykacího hesla, aby nikdo nemohl odpozorovat vaše zabezpečení. Telefon nově lze zamknout tak, že nepůjde použít žádná biometrika ani Smart Lock a bude potřeba zadat heslo. Zároveň v menu můžete zaškrtnout, aby se zloději nepodařilo vypnout Wi-Fi a vy tak na dálku mohli smazat veškerá data.

Převzato z: Samsung

Buroň Tomáš