Android Q a únik informací. K dispozici tmavý mód

První preview verze nového systému Android Q má dorazit uprostřed března. Nicméně ještě předtím máme k dispozici náhled do útrob Android Q a to díky XDA Developers, kteří získali předběžný build. Tmavý mód, pro vyšší výdrž baterie s OLED displeji Začněme tou nejzajímavější funkcí. Google konečně pochopil, že bílá
Google web

První preview verze nového systému Android Q má dorazit uprostřed března. Nicméně ještě předtím máme k dispozici náhled do útrob Android Q a to díky XDA Developers, kteří získali předběžný build.

Tmavý mód, pro vyšší výdrž baterie s OLED displeji

Začněme tou nejzajímavější funkcí. Google konečně pochopil, že bílá v dnešní době bere moc energie a tak zařadit tmavý mód do svého systému. Tuto funkci jednoduše aktivujete z nastavení obrazovky a v menu pouze kliknete na „Set Dark Mode“. Ve chvíli, kdy bude aktivován, tak všechno se přepne z bílé na tmavou barvu. Google však vypíná i bílou u některých aplikací, ale nikoliv u všech. Lidé s OLED displejem budou vidět obrovský nárůst výdrže baterie.

Bezpečnost s Android Q na prvním místě

Krom změny po vizuální stránce, tak se Android Q více zaměřilo na bezpečnost uživatele. Jedná se o naprosto překopaný systém povolení. V nastavení aplikací, kde jsou veškeré aplikace, tak můžete nastavit povolení pro každou z nich individuálně.

Pokud aplikace využívají lokaci vašeho zařízení, tak uživatelé uvidí ikonku GPS ve chvíli, kdy stáhnou notifikační panel. Ve chvíli, kdy kliknete na ikonku, tak se vám otevře seznam aplikací, které umístění využívají.

V nastavení aplikací se také našla možnost přizpůsobení se „Time to take Action“ a „Time to Read“. Jedna´se o nastavení, jak dlouho se má třeba SMS zpráva zobrazovat a jak dlouho se má čekat, než uživatel udělá nějakou akci.

Android Q - přizpůsobení aplikací

Android Q – přizpůsobení aplikací

Vývojářské prostředí, kde se jen tak obyčejný člověk nedostane

Přesuneme se teď k nastavení ve vývojářském prostředí. Objevují se nám tady funkce jako „Desktop mode“. Nicméně tato funkce nelze aktivovat na Google Pixel 3 XL

Google zase vrátil zpět podporu více oken. Stačí jednoduše kliknout na ikonku aplikace v posledních otevřených aplikací.

K dispozici jsou dvě funkce zámku obrazovky. První je SmartLock s rozšířením.  Pokud máte u sebe důvěryhodné zařízení, které jste propojili s telefonem, tak telefon bude odemčen. V případě, že se od zařízení vzdálíte, tak se telefon uzamkne.

K dispozici je taktéž funkce „vypnout snímače“. Vypne veškeré snímače v telefonu.

Android Q vývojářské prostředí

Android Q vývojářské prostředí