Aplikace Facebook

Nemusíte se do facebooku přihlašovat přes webový prohlížeč, když jste na mobilním telefonu. V čem má taková aplikace výhody a co vůbec facebook nabízí? Jde o aplikaci, která umožňuje sdílet příspěvky přímo z mobilního telefonu.

V dnešní době, kdy většina lidí přistupuje na facebook přes mobilní telefon, tak mít aplikaci je téměř nutností. Nicméně v poslední době má facebook spoustu problému, kdy někteří uživatelé hlásí ukradené účty. Tyto účty pak využívají různí dezinformátoři k ovlivnění lidí po celém světě, proto nikdy nevěřte, pokud daného člověka neznáte, co vlastně píše. Většina lidí si v komentářích pouze může domýšlet a vymýšlet.

Aplikace pro dvoufázové zabezpečení – maximální zabezpečení vašeho facebook účtu.

Facebook proto zavedl už v dávných dobách dvoufázové ověření, což doporučujeme zapnout a to i s ohledem na aplikaci facebook. Pokud se třeba připojíte na PC nebo v jiném telefonu, tak budete muset potvrdit ve svém telefonu takovéto připojení. Dvoufázové ověření zapnete v nastavení profilu v záložce soukromí.

V další fázi doporučujeme nastavit soukromí tak, aby fotky a to co píšete viděli pouze vaší přátele a zároveň si nastavte, aby vás nikdo jiný než kamarádi nemohli kontaktovat. Stává se hodně často, že vás kontaktují osoby neznámého původu a to buď stylem „že se mu/ji líbíte“. Pokud se Vám to stane, tak si dejte pozor, protože v 99% je to podvod na vylákání peněz.

Nikdy na Facebooku nesdělujte citlivé údaje, údaje ke kartě, údaje k bankovnímu kontu

Dále NIKDY nesdělujte po facebooku své údaje, nikdy neposílejte a neklikejte na odkazy, které vám někdo jen tak pošle a nemáte s ním v danou chvíli rozhovor. Tyto odkazy mohou napadnout váš systém a nikdy se nepřipojujte do svého bankovnictví přes nějaký odkaz, který vám někdo pošle. NIKDY neplaťte nic co vám kdo pošle přes Facebook.

Facebook je pomocník, ale na druhou stranu si musíte dávat velký pozor. Jsou zde lidé, kteří jsou zloději a chtějí vám ukrást například identitu nebo peníze.

Co aplikace tedy nabízí?

Aplikace je nicméně takhle dobrá. Můžete nahrávat příspěvky, fotografie, videa a sledovat skupiny a stránky, které vás zajímají. Aplikace slouží právě i jako dvoufázové ověření, kdy každé jiné připojení než ze známého zařízení, budete muset potvrzovat. Fotografie, které však nahráváte na facebook prochází kompresí a většinou takové fotky ve výsledku na platformě nejsou pěkné. Na fotky se hodí zájmena Instagram.

Facebook spojuje lidí po celém světě, což není vůbec špatné a je to dobrá myšlenka. Nicméně je to také nebezpečné místo, pokud si nedáváte pozor a pokud z těchto sociálních kanálu sbíráte informace, tak nevěřte všemu co vidíte. Většina videí je přibarvená a snaží se lidí ovlivnit. Je to totiž nejjednodušší způsob, jak lidi ovlivnit, vyvolat rozruch, ovlivnit volby ve prospěch jiného státu a mnohem více. Nenechte se manipulovat ať jednou či druho ustranou. Nejlepší bude, když na facebooku budete prostě přebírat vtipná videa a nikoliv „seriózní“ zprávy.

Facebook
Price: Free

  • funkce
  • Uživatelské prostředí
  • Obsah
3.2

Facebook

Facebook je výborná aplikace, ale záleží, jestli ji používáte ke správným účelům. Nepřebírejte z ní informace ze světa, ale spíše se pobavte nad vtipnými videí.