Vypnout reklamy

AppGallery roste a je třetím největším obchodem s aplikacemi

Poté, co Amerika zakázala firmě Huawei využívat Americké technologie, služby a spoustu dalších věcí, tak se Huawei vydal vlastní cestou a vydal na svých telefonech svůj obchod AppGallery.

AppGallery patří mezi služby HMS a tedy zapadá do jeho nového ekosystému. Počet uživatelů tohoto obchodu neustále roste a meziročně je tady nárůst o 62%. Velkým úspěchem je používání AppGallery zájmena v Evropě, což je pro Huawei nejdůležitější trh.

Huawei podporuje rozvoj svého obchodu a vybízí k tomu další vývojáře, aby se do procesu připojili. Právě AppGallery je upraven tak, aby fungoval s ekosystémem Huawei. Díky tomu vývojáři přesně cílí své aplikace na tyto telefony a uživatelům se pak odemyká více možností, například v používání fotoaparátu.

V Číně je AppGallery k dispozici od 2011, ale uvedení na další trhy proběhlo v roce 2018. Počet vývojářů se meziročně zvýšil o 76%. K tomu pomohla i miliarda dolarů, které firma do podpory vývojářů investovala.

Obchod potřebuje jen kvalitní aplikace, ne stovky zbytečných

Po analýze firma Huawei také zjistila, že uživatelé využívají asi 80 aplikací (Evropa) a 100 aplikací (Čína a Japonsko). To znamená, že nezáleží na tom, kolik aplikací v obchodě je, ale spíše, jak jsou kvalitní pro koncového uživatele.

V ČR se například nejvíce využívají aplikace televize seznam, Mapy.cz a také Windy.com. Dále aplikace Mall.tv, CZC.cz, Kupi.cz, CSFD.cz, Novinky.cz.

Buroň Tomáš