Vypnout reklamy

Budoucnost chytrých telefonu LG řady G

LG G8 ThinQ

Letos vyšel nový telefon LG G8 ThinQ, což je vlajkový telefon společnosti. Jedná se o nástupce telefonu LG G7 ThinQ. Avšak ve druhé polovině roku následují nové vlajkové telefony Samsungu i Apple. Teď se čeká s čím dorazí LG, protože minulý rok to byl telefon LG V, avšak ten se představil již s LG G8 ThinQ.

Podle žádosti k ochraně známky to vypadá, že nová budoucí řada LG G bude pracovat s desítky, tak jako řada V. Jde tedy o snahu vše srovnat, tak jak to má firma Samsung s řadou Note a řadou Galaxy S.

LG G20 ochranná známka
LG G20 ochranná známka

K dispozici máme tedy informaci o tom, že telefony LG budou mít tentokrát číslovky LG G10, G20, G30 a G40. Pro všechny tyto varianty je připravená ochranná známka.

Je tedy méně pravděpodobné, že telefon LG G9 ThinQ bude existovat a LG se tak vrhne již na novou řadu LG G10 ThinQ. Firma by měla svůj nový telefon vydat zase okolo února.

LG G20 ochranná známka
LG G20 ochranná známka

Firma LG také uvedla, že nechce již pravidelně uveřejňovat své vlajkové telefony. Takže je možné, že dorazí ve druhé polovině tohoto roku.

Série G od roku 2012

Již od roku 2012 tady máme telefony série „G“. V té době roku 2012 firma přidala k názvu slovo Optimus. Výsledkem byl LG Optimus G. Následně slovo optimus odstranili a telefony začaly dostávat klasické číslování G2, G3 atd.

U LG G7 začala firma přidávat slovo ThinQ. Chtěli tím zdůraznit právě umělou inteligenci mobilního telefonu.

Jestli firma LG bude udržovat slovo ThinQ u svých telefonu, není známo. Avšak může se stát, že vyjde telefon LG G10 ThinQ. Nicméně v dnešní době AI není žádným extra prvkem navíc, takže možná proto firma od názvu ThinQ upustí.