Vypnout reklamy

Cestujte, dokud můžete, protože pak už může být pozdě.

Lubomír Novohradský je cestovatel, který toho hodně zažil. Pracoval od rána do večera, aby se mohl uživit. Nicméně své pracovní zkušenosti sbírá v celém světě a není tedy jen v České republice. Pojďme se podívat, co všechno zažil a jak mu například pomáhají technologie v jeho cestování.

V této době je ve Vietnamu, ale cestuje například na Taiwanu a byl i v Indií. Na svém YouTube kanálu má spoustu videí, které ukazují krásy daných států a nechybí ani informace, čeho se vyvarovat.

Dva a půl roku zpátky byl však v Praze, kde pracoval ve firmě Hewlett Packard. Nicméně po pouhých třech měsících se rozhodl, že to není to pravé a rozhodl se všeho nechat a vydat se do světa.

Taiwan je opravdu krásný

Nejznámější je však cestování na Taiwanu, kam se spousta lidí z České republiky vydává. Proto by nemělo chybět pár informací, jak projet Taiwan pouze na motorce, které jsou mimochodem na Taiwanu opravdu levné.

Zapůjčení takové motorky stojí v přepočtu pouze okolo 350,- Kč. na 24 hodin.

Fotka byla pořízena po návštěvě vodopádu Kuhua Pond Waterfall.
Fotka byla pořízena po návštěvě vodopádu Kuhua Pond Waterfall.

Právě díky sociálním sítím a YouTube se začíná dostávat tento cestovatel do podvědomí lidí, kteří mají odvahu jít stejnou cestou.

Právě díky mobilním telefonům, kamerám a internetu dokáže informovat celý svět o jeho cestování a tím i nabádat další lidi k tomu, aby se přišli podívat na krásy Taiwanu a vyzkoušeli si badatelské cestování.

V tomto případě vidíme, jak dokážou technologie hodně pomoci a zároveň si získat i popularitu a možná do budoucna i nějaký smysl obživy.

Co takhle se podívat do Indie? Informace přímo z místa

Kdo by se chtěl vydat do Indie, tak by měl mít o tomto místě dostatek informací. Lubomír Novohradský Vám poskytne informace o ubytování, stravování a další užitečné tipy, které se v tomto rušném státě hodí.

Noc v hotelu vychází na 67,- Kč za jeden den a pokud chcete opravdu najít své ubytování dopředu, tak navštivte facebook, kde jsou aktivní skupiny Rishikesh Community a Rishikesh Yogis Community, kde vám lidé pomohou najít skvělé ubytování například i v bytě Indů. Měsíčně Vás takové ubytování vyjde třeba na 5 až 8 tisíc Kč.

Pracovat se zda také, ale Wi-Fi musíte hledat. Nejlepší jsou však kavárny, kde je Wi-Fi síť dostatečná.

Více informací o Indií, Vietnamu, Taiwanu, Thajsku naleznete na blogu.