Vypnout reklamy

Čip Huawei Kirin 985 již brzy

Kirin 710

Posledních šest měsíců byl pro telefonní průmysl značně důležitý. Apple, Qualcomm a Huawei začali vyrábět 7nm čipy a podle nové zprávy se má během šesti měsíců opět něco změnit.

Má se jednat o pokročilejší výrobní proces

Apple 12 Bionic, Snapdragon 855 a Kirin 980 to jsou tři nejznámější čipy ve vlajkových telefonech. Všechny tyto tři čipy jsou vyráběny na procesu od TSMC (Taiwan Semoconductor Manufacturing Company).

Huawei P30
Huawei P30

A podle firmy TSMC se má opět vylepšit 7nm výrobní proces s EUV. EUV litografie je zkratka pro „Extreme ultraviolet lithography“, což je proces, který dovolí jít až na 5nm. Prakticky to znamená, že zákazníci obdrží silnější čipy, které nebudou spotřebovávat tolik energie a vydrží tak déle.

TSMC již v minulosti potvrdila tento nový výrobní proces, který má začít tento rok. Pro komerční použití budou čipy vyrobeny na tomto procesu dostupné ve druhé polovině roku. Právě Huawei a Apple budou prvními čipy, které tento proces budou mít.

Huawei Kirin 985 s pokročilým výrobním procesem od TSMC

7nm EUV proces taktéž interně zvaný jako N7+. Podle posledních informací bude čip Kirin 985 postaven na 7nm EUV procesu. Detaily ohledně čipu jsou prozatím pod pokličkou, ale věříme, že se je brzy dozvíme. Podle všeho má mít čip vyšší frekvenci a velikost čipu bude o 15% menší než Kirin 980.

Huawei P30 Pro
Huawei P30 Pro

Výroba nového čipu Kirin 985 započne na konci tohoto čtvrtletí. Nové čipy Kirin 985 se pak objeví asi v říjnu a tedy přímo pro telefony Huawei Mate 30, které v této době vychází.

45% telefonu Huawei jsou postavené na vlastním čipu. S novým čipem Kirin 985 dosáhne až 60%.