Vypnout reklamy

EMUI 10 postaven na Android Q oznámen

Vydáno dne: 10.8.2019

Nový EMUI 10 je postaven na systému Android Q a první telefon s tímto EMUI 10 bude P30 od 8. září a Mate 30, který dorazí v říjnu.

Došlo na odhalení jak nového systému Harmony OS od Huawei, tak i nové nadstavby postavené na Android Q. Nový software prošel redesignem a nabízí i noční mód, vylepšený výkon a mnohem více.

Co se týče designu, tak EMUI 10 dorazí se zahnutými rohy ikonek a nové animace. Nový tmavý mód se také rozšíří na aplikace třetích stran, takže bílá půjde stranou a aktivuje se barva černá, která šetří baterií na AMOLED displejích.

K dispozici je spousta stylů hodin a kalendáře pro Always on Displej.

Výkonová stránka nového EMUI 10 je lepší a to z důvodu nového souborového systému EROFS, který má mnohem rychlejší odezvu. Krom toho je tady i GPU Turbo 3.0, což opět vylepšuje odezvu ve hrách a zároveň zvyšuje výkon procesoru.

Propojte telefon s PC jednoduše

Huawei taktéž odhalilo funkci, která propojuje telefon s PC a nazval ji jako “Multi-screen collaboration”. Budete se moci bezdrátově připojit k PC a zrcadlit ho přímo na obrazovku svého PC. Odtud budete mít přístup ke všem svým složkám, můžete odpovídat na zprávy nebo přenášet soubory.

Huawei HiCar vás zase propojí s infotainment systémem ve vašem vozidle a můžete s ním ovládat hudbu, navigaci nebo dokonce i klimatizaci, jestli to auto podporuje.

První zařízení s EMUI 10 bude pravděpodobně Mate 30 mezitím co uživatelé P30 se dočkají již 8. září.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: