Vypnout reklamy

Frekvence procesoru u Kirin 980 odhalena

Vydáno dne: 6.9.2018

Huawei oznámil svůj nový čip Kirin 980, který disponuje obrovským výkonem a je to jede z prvních čipů postavené na 7nm výrobním procesu. Nicméně společnost zapomněla zmínit některé klíčové specifikace a to je třeba o frekvenci procesoru v jednotlivých clusterech. Během události v Číně, která se nazývala Knowledge-Core, tak se tyto frekvence ukázaly. Je zde […]

Huawei oznámil svůj nový čip Kirin 980, který disponuje obrovským výkonem a je to jede z prvních čipů postavené na 7nm výrobním procesu. Nicméně společnost zapomněla zmínit některé klíčové specifikace a to je třeba o frekvenci procesoru v jednotlivých clusterech.

Během události v Číně, která se nazývala Knowledge-Core, tak se tyto frekvence ukázaly. Je zde frekvence pro všech osm jáder. Nicméně procesory jsou rozdělené do tří clusterů a každý z nich má svou vlastní frekvenci.

Čip Kirin 980

Čip Kirin 980

Frekvence procesoru

Jedná se tedy o 2x Cortex-A76 s frekvencí 2.6GHz a 2x Cortex-A76 s frekvencí 1.92GHz. Poslední 4x Cortex-A55 disponují frekvencí 1.8GHz.

Je jasné že dvě jádra s nejvyšším taktem budou použita ve chvíli, kdy budete používat náročné úlohy a menší frekvence procesoru budou vykonávat zase méně náročné úlohy.

Důvod rozdělení do tří clusterů

Důvodem tohoto rozdělení je spotřeba energie. Všech 8 jáder nemohou běžet na plné obrátky, protože by se telefon velmi zahříval a následně by stoupla i spotřeba energie. Právě proto se Huawei rozhodl rozdělí Cortex-A76 na dvě části, kde jedna má vysokou frekvenci a druhá menší.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: