Vypnout reklamy

Google fotky přestanou být zdarma

Vydáno dne: 1.1.2021

Google fotky již od 1. června nebudou zdarma, jak tomu bylo minulý rok. Firma Google tedy zpoplatňuje jakékoliv nahrání fotek, které jsou nad klasický limit celkového úložiště 15GB.

Více informací o telefonu, her nebo aplikacích:

Jednou klíčovou funkcí Google fotek byla služba zdarma, s neomezeným úložištěm pro fotky, videa, zálohy v kompresním formátu. Google však oznámil, že od této nabídky s platností od 1. června 2021 odstupuje.

Počátkem 1. června bude každé nahrání fotky započítáno do 15GB úložiště, které je zdarma v rámci Google účtu. Pokud máte předplatné Google One, tak i přes těchto 15GB.

Předtím to bylo dokonce tak, že když jste nahrál fotku v původní kvalitě, tak se velikost souboru započítával do velikosti úložiště, ale komprimovaná velikost ve vysoké kvalitě byla zdarma. Od 1. června 2020 bylo pak zdarma vše.

Nicméně to neznamená, že od 1. června 2021 budete hned platit. Pokud používáte 15 GB úložiště co nabízí Google zdarma a nemáte ho zaplněný, tak nic platit nebudete. Ve chvíli, kdy tento limit přesáhnete, tak vám vyskočí nabídka předplatného.

Problémem je, jestli Google účet již přes 2 roky nevyužíváte nebo jste přes limit stejnou dobu. V takové situaci Google smaže vaše data.

Zdroj

Buroň Tomáš