Vypnout reklamy

Google nová AR aplikace pro dodržování 2m odstupů

Vydáno dne: 21.6.2020

Nová Google aplikace Sodar, kterou spustíte skrz prohlížeč Google, tak nabídne rozšířenou funkci, která má pomoci v dodržování 2m odstupu.

Zní to trošku divně a ani osobně nevíme, jak by to někdo využíval. Google chce pomoci při dodržování 2m odstupů a to se svou aplikací Sodar.

Uživatel musí mít Android telefon, Chrome prohlížeč. V takové situaci zamíří na stránku sodar.withgoogle.com a klikne na tlačítko “Launch”. Následuje tutoriál, kde bude informace, že máte telefon zamířit na zemi, kde vám pomocí rozšířené reality aplikace vymezí prostor, jak daleko se držet od lidí.

Sodar
Sodar

Je to celkem zvláštní, protože pochybujeme, že by někdo nejprve vytáhl telefon a zamířil na zem, aby s druhou osobou držel odstup.

Spíše to bereme jako hezké gesto.

Další zajímavé příspěvky
Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor
Samsung ISOCELL Vizion

Samsung ISOCELL Vizion 3D ToF senzor k dispozici. U nového telefonu Galaxy S21 bude pravděpodobně nový ToF senzor od Samsungu.

Portál darujnotebook pro zajištění distanční výuky na školách
Darujnotebook

Portál darujnotebook pro zajíštění distanční výuky na školách. Je zde seznam škol, které IT techniku potřebují. Lze jim vybavení darovat Přečíst si více

Facebook a Instagram čelí žalobě kvůli špehování uživatelů
Instagram Reels

Instagram "chybou" používal kameru v telefonech iPhone a nyní tak Facebook čelí žalobě. Píše se v ní právě o této Přečíst si více

Xiaomi Mi 10T Pro a Mi 10T již zítra v prodeji
Xiaomi Mi 10T

Xiaomi Mi 10T je oficiálně představen, ale dorazí na český trh právě zítra a my sepisujeme to nejd;uležitější, co byste Přečíst si více

Tágy: