Vypnout reklamy

Google obchod prošel redesignem

Vydáno dne: 29.8.2019

Nový Play store má design material. Jedná se o odlehčený design, který nabízí ve spodní části nejdůležitější kategorie, je celý v barvách bílé a s možností přeměnit na tmavou s OS Android Q.

Google již oficiálně uvedl nový design svého obchodu a to pro všechny android telefony. Je tedy možné, že jste už nový design telefonu viděli.

Nový design play store je založen na vylepšeném Material Designu, který byl představen na Google I/O. Google tedy pomalu ale jistě implementuje veškeré vlastnosti designu do všech mobilních telefonu.

Navigační menu

Velkou změnou je změna navigačního menu, které už není úplně nahoře a pokud byla obrazovka malá, tak se shrnula dohromady na velkých displejích byl pak problém něco najít.

Google obchod material design
Google obchod material design

Nový material design umísťuje veškeré důležité prvky na spodní část telefonu (podobně jako u iOS), takže všechny důležité kategorie uvidíte ve spodní části obrazovky. Na tabletech na levé straně.

Sub-kategorie jsou stále v horní části, ale jedná se o kategorie, které se zřídka používají. Design je ve světlé barvě a tedy celé bílé, ale s Android Q lze jednoduše toto pozadí proměnit na tmavé, abyste mohli šetřit energií na OLED displejích.

Google zároveň použil nový font Google Sans, který dodává aplikaci nový čerstvý vzhled.

Zdroj

Buroň Tomáš