Vypnout reklamy

mTelefony střední třídy od Google dorazí již v květnu. Představení bude na Google I/O 2019. Telefony budou disponovat čipe Snapdragon 710 a 670.

Google se chystá vydat telefony střední třídy. To již víme z dřívějších zpráv. Avšak stále jsme nevěděli, kdy by mohl být telefon oznámen. Nicméně šéf Androidu nám trošku prozradil, že se již brzy telefony Google Pixel 3a představí.

Google Pixel 3a
Google Pixel 3a

Právě pan Hiroshi Lockheimer byl navštívit historické městečku a fotky pořídil s neoznámeným telefonem. Je tedy velká šance, že se jedná o Pixel 3a, protože před vydáním se musí otestovat v reálném prostředí.

Již jsme mohli vidět rendery telefonu Google Pixel 3a a Pixel 3a XL. Oba telefony vypadají jako Pixel 3 a Pixel 3 XL. Nicméně větší model nemá výřez v displeji (stejně jako Pixel 3 XL).

Specifikace

Na rozdíl od telefonu Pixel 3, tak telefony střední třídy Pixel 3a jsou vyrobené z polykarbonátového plastu, což umožní snížit výrobní náklady telefonu. Telefony disponují rozlišením 1080 x 2220px s velikosti displeje 5.6 palců a 6 palců. Vlajkové telefony Pixel 3 disponují 5.5 palcovým displejem a 1080 x 2160 px rozlišením a vyšší verze Pixel 3 XL má 6.3 palců s rozlišením 1440 x 2960px.

Tyto telefony střední třídy nemají tak silný procesor, jako vlajkové telefony. Telefony budou mít čip Snapdragon 670 a u verze “XL” bude Snapdragon 710. Oba telefony disponují 4GB RAM paměti a 64GB interním úložištěm.

Cena a datum vydání

Telefony budou představeny na Google I/O 2019. Má se tak konat od 7. května do 9. května. Nové telefony střední třídy se mají prodávat za 400 – 450$ a Pixel 3a XL za 500$ – 550$.

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.