Vypnout reklamy
2.5.2019

Google přidá tmavý mód do android aplikací

Pokud cílíte, že vás vaše oči pálí každý den, tak je to možná kvůli Material Designu, který firma Google vytvořila a používá ho právě v několika svých základních aplikací.

Material Design má spoustu bílého pozadí a ve tmě jste opravdu hodně osvětleni. Krom toho, že takové ostré světlo ubližuje vaším očím, ale trpí i okolí.

V boji proti tomu Google vymyslel tmavý mód pro aplikace, kterým dala firma Material Design. Změna se projeví hlavně změnou z černého textu na bílém pozadí na bílý text na černé pozadí. Většina používá tmavý mód jen opravdu v noci, ale v tomto případě by jsme to nechali celý čas.

Ušetří baterií na telefonech s AMOLED

Právě černé pozadí na telefonech s AMOLED displejem se prodlouží životnost baterie. Pokud máte AMOLED displej, tak se zde vypnou veškeré RGB pixely na obrazovce a tím nemusí být displej příliš namáhán, protože k vyobrazení černé nic nepotřebuje.

Tmavý mód v kalkulačce
Tmavý mód v kalkulačce

Podle serveru 9to5 Google dodá tmavý mód jako možnost v kalkulačce. Tento mód se objeví ve verzi 7.6 a prozatím na Google vidíme verzi 7.5 Ve chvíli, kdy se vám verze nainstaluje, tak můžete možnost rozevřít po kliknutí na tři tečky v horním pravém rohu. Budete mít na výběr z témat.

Android Q a iOS bude mít také nový tmavý mód. Vše se dozvíme 7. května na Google I/O a 3. června na WWDC.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.