Vypnout reklamy

Google potvrdil vypnutí Allo a to v Březnu 2019

Google web

Pokud jste se snažili dostat do aplikace Google Allo, tak jste možná mohli být naštvaní, protože zprávy nešly psát přes Google Asistenta. Ani z počátku tohle nefungovalo a ani fungovat nebude.

Podle zprávy 9to5Google, tak osud aplikace Google Allo je zpečetěn. Google zveřejnil informace ohledně osudu Allo, Duo a Android zprávy.

Google úzce spolupracoval s mobilním průmyslem, aby mohli vylepšit SMS zprávy na vyšší úroveň a lidé si tak mohli užít skupinové chaty, sdílet high-end fotografie.

Google Allo - přesné vyjádření pocitů

Google Allo – přesné vyjádření pocitů

RCS protokol zpráv v Android zprávy

Aplikace Allo nedisponovala žádnými opravami a to již několik měsíců. Google se totiž rozhodl, že se přesune z Allo a Duo na vylepšení Android zprávy skrz RCS (Rich Service Communications), což má být nástupcem starého SMS (Short Message Service).

Google se tímto chce zaměřit na Android zprávy. Naposledy byl Allo aktualizován v Lednu a již teď obsahuje aplikace několik chyb. Jelikož je na světě spoustu konkurence v podobě Facebook, Telegram, WhatsApp, WeChat, tak není potřeba, aby Google tlačil na úspěch Allo. Bude se soustředit na Android zprávy a RCS protokol.

Google tohle už udělal několikrát. Poučil se z chyb ze svých produktů a následně to dobré předělal do jedné aplikace. Spousta funkcí z Allo bude v Android zprávách.