Vypnout reklamy

Google zamezí použití plné verze Android 11 na telefonech se 2GB RAM

Vydáno dne: 21.8.2020

Google zamezí instalaci nového Android 11 na telefonech, které mají 2GB RAM a méně. Chce tak zamezit zpomalení telefonu, zasekávání se a mnohem více dalších problémů.


Google již dávno otevřel beta test nového Android 11 a již unikla i kope konfiguračního návodu, kde uděluje výrobcům možnosti použití tohoto Androidu. Je zde takový menší detail.

Všechny budoucí telefony, které poběží na systému Android 11 budou potřebovat více jak 2GB. Systém tedy nepojede na 2GB verzi a méně a bude zde pouze Android Go.

Telefony s 512 MB RAM?

Dále telefony s 512 MB RAM nebudou moci mít v telefonu před-nainstalované Google aplikace a veškeré tyto telefony již ztrácejí podporu Google.

Tato změna nastane od čtvrtého čtvrtletí roku 2020, kdy bude systém uvolněn veřejnosti a začnou aktualizace výrobců.

Telefon, které teď mají 2GB RAM, tak budou z těchto požadavků vyjmuti a dostanou nový systém Android 11 v plné verzi.

Android Go

Android Go je ořezaná verze systému od Google a je určena pouze pro slabší telefony s méně funkcemi i přesto, že jádro funkcí je stejné.

Google se tak rozhodl, aby takové telefony, které nemají dostatek RAM, tak aby mohly běžet plynule, protože se stávalo, že takové telefony se značně sekaly.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Android 11 (Go edition) je tady
Android 11 (Go edition)

Nový systém Android 11 Go Edice již míří na telefony do základní třídy, které nemají více jak 2GB RAM. Aktualizují Přečíst si více

Jak funguje nový systém notifikací v Android 11?
Android 11

Nový systém notifikací v nové verzi Android 11 je přinejmenším přehlednějším a zároveň odstraňuje mezičlánek, kde uživatelé museli ztrácet čas Přečíst si více

Google nespustil beta verzi Android 11 načas.
Android 11

Android 11 beta launch byl na začátku června odložen a může pak následovat, že finální verze bude také odložena. To Přečíst si více

Android 11 Beta k dispozici
Android 11

Android 11 veřejná beta je již k dispozici. Jedná se o první betu. Plná verze systému pak dorazí v srpnu Přečíst si více

Tágy: