Vypnout reklamy

Google zveřejnil adaptační graf Android systému

Vydáno dne: 31.10.2019

Google se pochlubil rychlou adaptací nových systému Android. Od verze Android 8 jde aktualizovat systém ze strany výrobce mnohem rychleji. Díky projektu Treble.

Určitě si pamatujete dobu, kdy se nové systémy Android dostávaly velmi pomalu na nové telefony a aktualizace trvaly klidně i přes rok.

Výrobci totiž museli přetvářet celý systém. Jelikož byla vrstva androidu i aplikací od vývojářů v jedné rovině. To znamenalo, že výrobci museli pracovat na kompletním předělání, protože bez toho by mobil nemohl fungovat. Avšak od verze Android 8.0 Oreo se toho mnohé změnilo.

Google představil project Treble, který přinesl modulární základnu Android systému, takže pro výrobce byla změna systému na vyšší verzi mnohem jednodušší.

V novém grafu vidíme, že adaptace nového systému Android Pie (9) je mnohem rychlejší a již během prvního roku drží 22.6% trhu s telefonu Android. Google také říká, že průměrný čas mezi aktualizacemi Oreo na Pie verzi byly 3 měsíce a na Android 10 se očekává ještě rychleji.

Adaptace systému Android je mnohem rychlejší
Adaptace systému Android je mnohem rychlejší

Spousta výrobců, jako je Asus, LG, OPPO, Realme, Samsung, Sharp, Sony a Vivo se chystají dostat nový systém Android 10 na některé své telefony do konce tohoto roku.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: